گلونی

کرونا در اتوبوس شهری بیداد می‌کند

کرونا در اتوبوس شهری بیداد می‌کند

کرونا در اتوبوس شهری بیداد می‌کند

کرونا در اتوبوس شهری بیداد می‌کند

به گزارش گلونی دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت گفت: اتوبوس‌های درون شهری به عنوان یکی از کانون‌های انتقال ویروس کرونا محسوب می‌شوند. توصیه ما این است که قبل از ورود و هنگام استفاده از اتوبوس حتما از ماسک استفاده کنید.

وی در ادامه گفت: از سوار شدن به اتوبوس‌های شلوغ خودداری کنید و طوری در اتوبوس نشسته و یا بایستید که حداقل یک متر از سایرین فاصله داشته باشید.

کرونا در اتوبوس شهری

گویا مسئولان وزارت بهداشت همگی راننده اسنپ و تپسی هستند برای همین دوست ندارند مردم سوار اتوبوس بشوند.

یک جوری می‌گویند سوار اتوبوس‌های شلوغ نشوید و هنگام سوار شدن از بقیه مسافران یک متر فاصله داشته باشید، انگار اتوبوس خلوتی هم وجود دارد.

انگار مثلا می‌شود در اتوبوس‌ها از دیگران یک متر فاصله گرفت.

این وزارت بهداشتی‌ها عمدا پروتوکل‌های غیرممکنی را وضع کردند تا مردم نتوانند اتوبوس سوار شوند و مجبور باشند اسنپ و تپسی بگیرند. و الا مسئولان ما وضعیت اتوبوس‌های درون شهری را می‌دانند.

این توضیحات که شوخی بود اما مشکل اینجاست افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را وضع می‌کنند در بخش شهری و اجتماعی تخصص و مسئولیتی ندارند.

مسئولان شهری کشور هم که هیچ مسئولیتی در بخش درمان و بهداشت ندارند.

این دو گروه هیچ ارتباط و همکاری خاصی هم با یکدیگر ندارند و از یک مجموعه واحد هم دستور نمی‌گیرند.

همین می‌شود که میان انتظارات مسئولان حوزه بهداشت با توان و ظرفیت مسئولان شهری کیلومترها فاصله وجود دارد. این وسط مردم هم ماندند چه کنند؟

اگر بخواهند پروتکل را رعایت کنند نمی‌توانند از خانه خارج شوند و اگر از خانه خارج شوند بالاخره در جایی ناچار به نقض پروتکل‌ها می‌شوند.

در آخر این داستان هم مثل همیشه مردم مقصر هستند. مردمی که سال‌هاست نمی‌توانند انتظارات به حق مسئولان را برآورده کنند.

پایان پیام

نویسنده: محسن فراهانی

خروج از نسخه موبایل