هوشنگ میرزایی بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت

هوشنگ میرزایی بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت

به گزارش گلونی هوشنگ میرزایی مستندساز که از یک ماه گذشته به دلیل ابتلا به کرونا، در بیمارستان بستری بود، امروز ۲۱ اسفند ماه از دنیا رفت.

محسن سخا از فیلم‌سازان و همکارانش در گفتگویی کوتاه با ایسنا خبر درگذشت این فیلم ساز را تایید کرد و گفت: او که از یک ماه گذشته به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان فرهیختگان بستری بود، و ریه‌اش تمام درگیر بود، امروز ۲۱ اسفند ماه ایست قلبی کرد.

هوشنگ میرزایی، متولد سال ۱۳۵۰ در کوهدشت و دارای مدرک کارشناسی کارگردانی از دانشکده صدا و سیما بود.

هوشنگ میرزایی درگذشت

از آثار او می‌توان به «با خدا می‌رقصم»، «مرثیه‌ای برای خاک» و «شهر خاموش»، «تفتان»، «روناک» ، «چیزی شبیه چشمهایم»، «ژین؛ سپیدار؛ فاصله» اشاره کرد.

عضویت در هیئت انتخاب پنجاه و ششمین جشنواره منطقه‌ای خلیج فارس انجمن سینمای جوانان ایران، عضو انتخاب بخش ملی و بین‌الملل پنجاهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد در بخش مستند، عضو داوری پنجاه و ششمین جشنواره منطقه‌ای خلیج فارس انجمن سینمای جوانان ایران،‌ عضو هیئت انتخاب بخش مستند سی و ششمین جشنواره بین فیلم کوتاه تهران، ‌داور بخش جنبی سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران و داور هجدهمین جشن خانه سینما از جمله دیگر فعالیت‌هایش بود.

حتما پیگیری حقوقی می‌کنم

بابک بهداد، مستندسازی که از دوستان نزدیک زنده‌یاد هوشنگ میرزایی است، تاکید کرد که ماجرای درگذشت او را به لحاظ حقوقی پیگیری می‌کند.

او در گفتگو با ایسنا، با توضیح این نکته که هوشنگ میرزایی به دلیل برگزاری کارگاه آموزشی در ۵ شهر مختلف، به کرونا مبتلا شده و از دنیا رفته است، اضافه کرد: این مساله را به لحاظ حقوقی پیگیری می‌کنم که چرا نهاد برگزارکننده این کارگاه، هوشنگ میرزایی را در چنین شرایط پرخطری قرار داده است.

بهداد، هوشنگ میرزایی را یکی از مستندسازان خوب کشور دانست که فیلم‌هایی درخور توجه ساخت و جوایز داخلی و خارجی معتبری دریافت کرد.

او با اشاره به شرایط دشوار ساخت فیلم مستند در دوران کرونایی ادامه داد: در این مقطع، مستندسازان در معرض خطرات جدی هستند. از سوی دیگر نداشتن بیمه بیکاری سبب می‌شود بسیاری از آنان برای کسب درآمد، به خطرات مختلف تن بدهند و همه اینها شرایط سختی را پیش روی ما قرار داده است.

این مستندساز افزود: یکی از مهم‌ترین کارهایی که انجمن مستندسازان در دستور کار خود قرار داده، پیگیری حقوق ایام بیکاری و مسائل معیشتی‌ست که امیدواریم زودتر به نتیجه برسد.

پایان پیام

کد خبر : 212114 ساعت خبر : 4:41 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=212114
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات