هشتگ های روز: وبینارهای گلونی

کدام رسانه های داخلی ویدئوی ساسی مانکن را منتشر کردند؟

ساترا برای حذف موزیک ویدئوی ساسی وارد عمل شد

کدام رسانه های داخلی ویدئوی ساسی مانکن را منتشر کردند؟

به گزارش گلونی سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر (ساترا)، انتشار تیزر موزیک ویدئو هنجارشکنانه اخیر یکی از خوانندگان غیرمجاز را در رسانه‌های داخلی ممنوع اعلام کرد.

متاسفانه به جز رسانه‌های خارجی از جمله وبسایت رادیو جوان و اینستاگرام، برخی رسانه‌های داخلی نیز با نادیده‌گرفتن شئونات فرهنگی و قوانین بین‌المللی ناظر به حفاظت از حقوق کودکان اقدام به انتشار این موزیک ویدئو کردند.

بنابراین روابط عمومی ساترا اعلام کرد:

«پیرو انتشار تیزر موزیک ویدئو هنجارشکنانه یکی از خوانندگان غیرمجاز در برخی رسانه‌ها و ابراز نگرانی خانواده‌ها، ساترا با استناد به مقررات محتوایی و نقض صریح دستورالعمل حفاظت از حقوق کودکان، روز گذشته (۱۲ اسفند ماه)، طی ابلاغیه‌ای، انتشار آن را به هر نحو در رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر ممنوع اعلام کرد».

در ادامه این خبر آمده است: «پرونده رسانه روبیکا به عنوان رسانه داخلی با بیشترین تخلف و بدون مجوز که علی‌رغم تذکر پیشین، اقدام به انتشار تیزر کرده است به کمیته رسیدگی به تخلفات ساترا ارجاع شد».

کدام رسانه های داخلی ویدئوی ساسی مانکن را منتشر کردند؟

از روز گذشته، با تذکر ساترا موارد تخلف از معدود رسانه‌های داخلی به صورت فوری حذف شد.

کاربران در صورت مشاهده هر گونه تخلف می‌توانند با مراجعه به سامانه پایش مردمی satra.ir نسبت به ارائه گزارش تخلفات اقدام کنند.

اینکه وبسایت‌ها و رسانه‌های داخلی از جمله روبیکا برای گرفتن چند کلیک بیشتر و بالا بردن آمار بازدیدهایشان هر سوژه داغی را بدون توجه به قوانین و احترام به حریم کودکان و نوجوانان منتشرکنند، اسفناک است.

این رسانه‌های محدود با آنکه اغلب امتیازهای ویژه‌ای دارند و در بازار بی‌رقیب داخلی جولان می‌دهند، تاسف‌آور است که بازهم برای دیده شدن به هر دستاویزی چنگ می‌اندازند.

تکلیف پدر و مادر ایرانی چیست اگر نتواند به همین رسانه‌های داخلی هم برای وبگردی کودک و نوجوانش اعتماد کند؟

این رسانه‌ها طبق چه مرامنامه‌ای حقوق مخاطبان خود را نادیده می‌گیرند؟

چرا رسانه‌های داخلی برای تبعیت از قوانین و محدودیت‌های کشور و احترام به شأن خانواده و فرزندان ایران، حتما نیاز به تذکر ساترا دارند؟

این اولین و آخرین بار نخواهد بود که یک خوراک نامناسب صوتی یا تصویری، در فضای اینترنت وایرال می‌شود.

چه تضمینی وجود دارد که دفعه بعدی دست‌کم رسانه‌های پرمخاطب داخلی به این تعهد پایند بمانند و محتوای سخیف دیگری را منتشر نکنند؟

پایان پیام

کد خبر : 209987 ساعت خبر : ۱۱:۰۰ ق٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=209987

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x