گلونی

کاشان میزبان قبله عالم شد

کاشان میزبان «قبله عالم» شد

کاشان میزبان «قبله عالم» شد

کاشان میزبان قبله عالم شد

به گزارش گلونی به نقل از روابط عمومی سریال، سریال قبله عالم به کارگردانی حامد محمدی و تهیه‌کنندگی منوچهر محمدی در خانه طباطبایی‌های کاشان یکی از بناهای مربوط به نیمه‌ی دوم سده ۱۳ هجری کلید خورد.

در این سریال طنز که به اتفاقات تاریخی دوران ناصرالدین شاه می‌پردازد؛ تا امروز حامد کمیلی در نقش ناصرالدین‌شاه، شقایق دهقان در نقش مهد علیا، هادی کاظمی در نقش ظل الدوله و سوگل خلیق در نقش انیس الدوله جلوی دوربین رفته‌اند.

در خلاصه داستان این سریال آمده است: «ناصرالدین شاه ملقب به قبله عالم در آرزوی دست یافتن به اکسیر آب حیات است. اکسیر توسط طبیب مخصوص تهیه می‌شود، اما با نوشیدن آن حوادثی پدید می‌آید که دستمایه سریال کمدی-فانتزی قبله عالم است.»

حامد محمدی در اولین تجربه حضور در شبکه نمایش خانگی کارگردانی و نویسندگی قبله عالم را بر عهده دارد و قرار این سریال به صورت اختصاصی سال ۱۴۰۰ از فیلیمو پخش شود.

کاشان میزبان قبله عالم شد

حامد محمدی (متولد ۱۳۵۸ در تهران) کارگردان و فیلمنامه‌نویس و نویسنده ایرانی است. او در رشته حقوق بین‌الملل از دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شده است.

حامد محمدی در فیلم سینمایی مارمولک که در سال ۱۳۸۲ به کارگردانی کمال تبریزی و تهیه‌کنندگی منوچهر محمدی ساخته شد، در سمت جانشین تهیه‌کننده حضور داشت.

او در مقام نویسنده، فعالیت سینمایی‌اش را از سال ۱۳۸۷ با فیلم طلا و مس (به کارگردانی همایون اسعدیان) آغاز کرد.

فیلمنامه طلا و مس در جشنواره فیلم فجر و در جشن سینمای ایران نامزد جایزه بهترین فیلمنامه شد و در جشن تصویر سال تندیس حافظ برای بهترین فیلمنامه را دریافت کرد.

فیلمنامه بعدی او به نام حوض نقاشی در سال ۱۳۹۱ به کارگردانی مازیار میری ساخته شد.

در سال ۱۳۹۲ اولین فیلم سینمایی خود به نام فرشته‌ها با هم می‌آیند را کارگردانی کرد. او تاکنون چند فیلم سینمایی دیگر و یک مجموعه تلویزیونی کارگردانی کرده و یک مجموعه نمایش خانگی در دست تولید دارد.

پایان پیام

خروج از نسخه موبایل