تزریق واکسن کرونا با هماهنگی و نظارت سازمان نظام پزشکی انجام می‌شود

تزریق واکسن کرونا با هماهنگی و نظارت سازمان نظام پزشکی انجام می‌شود

براساس درخواست سازمان نظام پزشکی مقرر شد که توزیع واکسن در هر شهر و شهرستان با اعلام اسامی توسط سازمان نظام پزشکی و با هماهنگی و نظارت سازمان نظام پزشکی آن شهر یا شهرستان با مسئول شبکه بهداشت آن شهرستان دربیمارستان های تعیین شده انجام شود.

به گزارش گلونی به نقل از روابط عمومی سازمان نظام پزشکی در جلسه مهمی که صبح امروز یکشنبه هشتم فروردین درخصوص نحوه واکسیناسیون کادر درمان، با حضور رئیس کل سازمان نظام پزشکی، معاون کل وزیر بهداشت، معاونت بهداشتی وزارت بهداشت و رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت دراین وزارتخانه برگزار شد، توافقات لازم برای واکسیناسیون کادر درمان درسریع ترین زمان ممکن انجام شد.

در این جلسه که به دنبال پیگیری‌های گسترده و روزانه قبلی صورت پذیرفت، دکتر ظفرقندی خواستار تامین سریع و تزریق واکسن‌های استاندارد برای کادر درمان کشور شد و در نهایت درخصوص چگونگی تامین و توزیع واکسن‌های کادر درمان توافقات لازم صورت پذیرفت.

در این جلسه در مورد راه های تامین سریع واکسن های مورد نیاز کادر درمان از طرق مختلف هماهنگی‌های لازم انجام شد. همچنین براساس درخواست سازمان نظام پزشکی مقرر شد واکسیناسیون دقیقا براساس اولویت‌های ثبت شده در سند ملی واکسیناسیون کشور انجام شود و خارج از اولویت‌های ذکر شده هیچ گونه تلقیحی انجام نشود.

تزریق واکسن کرونا

همچنین براساس درخواست سازمان نظام پزشکی مقرر شد که توزیع واکسن در هر شهر و شهرستان با اعلام اسامی توسط سازمان نظام پزشکی و با هماهنگی و نظارت سازمان نظام پزشکی آن شهر یا شهرستان با مسئول شبکه بهداشت آن شهرستان دربیمارستان‌های تعیین شده انجام شود.

جزئیات انجام برنامه واکسیناسیون کادر درمان که به صورت سریع و چند هفته‌ای انجام خواهد شد در همین هفته توسط ریاست سازمان نظام پزشکی اعلام خواهد شد. پیش بینی می‌شود خبر مربوط به این نشست در خبر ساعت ۱۴ امروز نیز منتشر شود.

گفتنی است علاوه بر کادر درمانی و بهداشتی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بر اساس آماری که تا کنون در سامانه نظام پزشکی اقدام به ثبت نام کرده‌اند، حدود ۶۰ هزار نفر از کادر درمان بخش خصوصی برای دریافت واکسن کرونا ثبت نام کرده‌اند.

از این تعداد ۳۴ هزار و ۳۰۶ نفر خانم و ۲۵هزار و ۳۸۴ نفر مرد هستند. از بین ثبت نام شدگان همچنین حدود ۱۰ هزار نفر بالای ۵۵ سال و مابقی زیر این سن هستند. بیشترین استان تهران با ۲۱ هزار و ۶۱۶ نفر و کمترین ایلام با  ۲۱۳ نفر اعضای کادردرمان هستند که تا کنون از طریق سامانه موفق به ثبت نام شده اند.

تعداد درخواست واکسن کادر درمان
تعداد درخواست واکسن کادر درمان

پایان پیام

کد خبر : 215858 ساعت خبر : 8:34 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=215858
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات