هشتگ های روز: وبینارهای گلونی

فیلمنامه جیران پروانه ساخت دریافت کرد

«جیران» سریالی بر پایه حوادث واقعی تاریخ ایران است

فیلمنامه جیران پروانه ساخت دریافت کرد

تیم حقوقی سریال جیران در پی ایجاد برخی شبهات پیرامون فیلمنامه این سریال با سریال تاریخی دیگری که در نمایش خانگی در حال تولید است توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش گلونی به نقل از روابط عمومی سریال جیران، پیرو انتشار اطلاعاتی نادرست در فضای مجازی در خصوص سریال جیران، نکات ذیل به اطلاع هموطنان عزیز می‌رسد:

اول. موضوع شباهت فیلمنامه سریال تاریخی جیران با سریالی دیگر، موضوعی ناصحیح است.

اگر چه این دو سریال هر دو به برهه‌ای از زندگی و زمانه ناصرالدین شاه می‌پردازند اما سریال جیران مربوط به شاه جوان است و سریال دیگر مربوط به دوران کهنسالی او.

ضمن آن که نویسندگان سریال جیران تاکید داشته‌اند که هیچ‌گونه دخل و تصرفی در وقایع و حوادث مربوط به شخصیت‌های واقعی صورت نگیرد تا سریال از حیث شواهد و استنادات تاریخی قابل دفاع باشد.

سریال جیران

دوم. موضوع بررسی شباهت‌های دو فیلمنامه در یک نهاد صنفی، صرفاْ از باب حل و فصل مسالمت‌آمیز اختلافات در محیطی غیرقضایی بوده است. چنان‌که کارشناس محترم پرونده نیز پس از مطالعه فیلمنامه دو سریال، به صورت کتبی و صریح عنوان داشته‌اند که هیچگونه شباهتی در آن‌ها وجود ندارد.

معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز پس از بررسی دو فیلمنامه و مطالعه نظریه کارشناسی دال برعدم شباهت، اقدام به صدور پروانه ساخت سریال جیران نموده است.

سوم. گروه تولید جیران، به جهت صیانت از اعتبار حرفه‌ای دست‌اندرکاران این سریال، از این پس انتشار اطلاعات و ادعاهای دروغین را از طریق مراجع قضایی پیگیری می‌نماید.

سریال جیران به کارگردانی حسن فتحی و تهیه‌کنندگی اسماعیل عفیفه در مرحله تصویربرداری قرار دارد و به صورت اختصاصی از فیلیمو پخش خواهد شد.

داستان این سریال پس از مرگ امیرکبیر و آشنایی ناصرالدین‌شاه با جیران آغاز می‌شود و تا حدود شش سال از زندگی ناصرالدین‌شاه و جیران را در بر می‌گیرد.

پایان پیام

کد خبر : 215584 ساعت خبر : ۴:۴۹ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=215584

اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات