آلبوم سرو و تذرو را با صدای حسین علیشاپور بشنوید

آلبوم سرو و تذرو را با صدای حسین علیشاپور بشنوید

این مجموعه اثری است با آهنگسازی محمد عشقی و المیرا مردانه و با صدای حسین علیشاپور.

آلبوم سرو و تذرو

این اثر را دانلود کنید

به گزارش گلونی درباره‌ این اثر، به قلم محمد عشقی می‌خوانیم: «سرو و تذرو حاصل همنشینی و نگاه مشترکی است در حوزه‌ موسیقی کلاسیک ایرانی؛ نگاهی مبتنی بر موسیقی دستگاهی و نیز بر مبنای سازبندی و آرایشی توافق ‌یافته متشکل از یک ساز مضرابی، یک ساز کششی و همراهی تمبک به عنوان ساز کوبه‌ای.

نغمه‌سازی و نغمه‌پردازی در این اثر تا حد امکان با تکیه بر تفکری همسان، از ذهن و زبان دو نغمه‌ساز جاری شده است؛ نغماتی که در خلوت شکل گرفته و در جلوت به ظهور رسیده است.

قطعات پیش رو، با رویکردی دوگانه اجرا شده‌اند؛ بدین معنا که سعی‌مان بر آن بوده تا سازها در اجرای هر قطعه، از یک سو، راوی تکنواز و، از سوی دیگر، حامی هم‌نواز باشند.

شاید شیوه‌ ضبط این آلبوم به صورت گروهی و همزمان نیز در راستای تقویت همین ذهنیت باشد.

در این آلبوم، ضمن پایبندی به سیستم مدال موسیقی ایرانی، قطعات آزادانه و فارغ از سیر نظام‌مند و ترتیب متعلقات آوازهای دستگاه شور ارائه شده‌اند.»

سهیل اله‌دادیان (تنبک)، محمد عشقی (سنتور) و المیرا مردانه (کمانچه) نوازندگان این اثر هستند.

شایسته است با دانلود قانونی و خرید از سایت‌های معتبر حقوق مادی و معنوی عوامل تهیه و تولید را رعایت کرده و با این کار از انتشار این آلبوم و سایر آثار موسیقایی حمایت کنیم.

حسین علیشاپور متولد سال ۱۳۵۳ در شیراز، خواننده و روزنامه‌نگار موسیقی است.

از سال ۱۳۷۱ همزمان با ورود به دانشگاه به محضر «صدیق تعریف» راه یافت و تا سال ۱۳۷۵ از محضر او ردیف موسیقی آوازی را فرا گرفت.

او با گروه‌ موسیقی «نی‌ریز» به سرپرستی و‌آهنگسازی «ملیحه سعیدی»، «گروه غوغا» به سرپرستی و‌ آهنگسازی «محسن نفر» و «گروه مهربانی» به سرپرستی «سلمان سالک» برنامه‌هایی را در تهران و خارج از ایران اجرا کرد.

پایان پیام

کد خبر : 225244 ساعت خبر : ۳:۱۵ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=225244
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات