تشدید فعالیت سامانه بارشی از امروز

تشدید فعالیت سامانه بارشی از امروز

سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ، احتمال افزایش وزش باد و بارش رگبار را داد.

به گزارش گلونی هشدار نارنجی به این معناست که احتمال تأثیرات منفی ناشی از هوای مخرب بیشتر است و می‌تواند برنامه زندگی را مختل کند.

به این معنا که احتمال تأخیر در سفرهای زمینی و هوایی، بسته شدن راه‌ها، قطع برق و خطر احتمالی برای جان و مال مردم وجود دارد. افراد باید در مورد تغییر برنامه‌های‌ خود و اقدام برای محافظت از خود و اموال بیندیشند.

در این شرایط ممکن است نیاز باشد افراد تأثیر منفی وضع هوا بر خانواده و اطرافیان خود را بررسی کرده و قبل از وقوع پدیده مخاطره‌آمیز اقداماتی برای کم کردن اثرات منفی آن انجام دهند.

مسئولین نیز باید آمادگی لازم را برای مواجه با خطر داشته باشند؛ از جمله دستگاه‌های امدادی و خدماتی مانند شهرداری‌ها، سازمان‌های آب منطقه‌ای، هلال‌ احمر، ادارات کل راه و شهرسازی.

تشدید فعالیت سامانه بارشی

توصیف سامانه: تشدید فعالیت سامانه بارشی

زمان شروع: ظهر شنبه ۱۴۰۰/۰۲/۱۱

زمان پایان: اواخر وقت سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۲/۱۴

نوع مخاطره: رگبارباران و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت ، خیزش گردوخاک و احتمال تگرگ

منطقه اثر:
شنبه ۱۴۰۰/۰۲/۱۱: آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، خراسان جنوبی، کرمان، سیستان و بلوچستان، ارتفاعات شرقی و شمالی هرمزگان، ارتفاعات در استانهای زنجان، قزوین، البرز، تهران و مازندران.

یک‌شنبه ۱۴۰۰/۰۲/۱۲: جنوب آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، زنجان، مازندران، گلستان، البرز، تهران، نیمه شمالی سمنان، خراسان شمالی، نیمه غربی خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان، سیستان و بلوچستان، ارتفاعات شرقی هرمزگان.

دوشنبه ۱۴۰۰/۰۲/۱۳: تهران، قم، سمنان، ارتفاعات مازندران، خراسان شمالی، نیمه غربی خراسان رضوی، نیمه شرقی اصفهان، یزد، نیمه شمالی کرمان، خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان.

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۲/۱۴: سمنان، نیمه غربی خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، نیمه شرقی اصفهان.

اثر مخاطره: احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، جاری شدن روان آب موقت در مسیل‌ها، صاعقه و برق گرفتگی در مناطق مستعد، احتمال وقوع تگرگ، وزش باد شدید موقتی و خیزش گردوخاک، شکستن درختان، احتمال آسیب به سازه‌های سست.

توصیه: خودداری از تردد وتوقف در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها، امتناع از کوهنوردی و عدم چرای دام در ارتفاعات و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها به ویژه در ساعات بعدازظهر و شب، تحکیم سازه‌های موقت و سست.

هشدار نارنجی هواشناسی
هشدار نارنجی هواشناسی

پایان پیام

کد خبر : 223148 ساعت خبر : 8:12 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=223148
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات