هشتگ های روز: وبینارهای گلونی

دانلود آلبوم طره گیسو اثری از فردین کریم خاوری

دانلود آلبوم طره گیسو اثری از فردین کریم خاوری

در این مجموعه فردین کریم خاوری، با سه تار، سه تار باس و تار باس به تنهایی کار یک گروه را انجام می‌دهد و سه تار را در متن یک اثر هنری قرار می‌دهد.

دانلود آلبوم طره گیسو

این اثر را دانلود کنید

به گزارش گلونی آلبوم طره گیسو ۱۳ قطعه دارد و به همت شرکت ایران گام منتشر شده است.

آهنگ‌های طره گیسو ساخته فردین کریم خاوری، عارف قزوینی، علینقی وزیری و غلامحسین درویش (درویش خان) در دستگاه‌ها و گوشه‌های بیات، دشتی، شور، ابوعطا، نوا، بیات ترک و ماهور است.

قطعاتی که بعضاً از آهنگ‌های کلاسیک شناخته شده معاصر و برخی از ملودی‌های مشهور فولکلوریک هستند و چند تایی هم از ساخته‌های فردین کریم خاوری، که کوشیده بین آنها با سایر قطعات، هماهنگی ایجاد کند.

مهرداد کریم خاوری نواختن سازهای کوبه ای را در «طره گیسو» بر عهده داشته است بی آنکه به دنبال اغراق و زیاده روی در صدادهی دف و تنبک باشد. سه تار به تنهایی نقش ملودیک، هارمونیک و ریتمیک را در این آلبوم ایفا می‌کند، بدون آن که نوازنده، که در چیره دستی او شکی نیست، به دنبال خودنمایی های تکنیکی در نواختن باشد.

فردین کریم خاوری کوشیده ملودی‌های خاطره‌انگیزی را که در گذر قرن ماندگار شده‌اند، شیوا و سلیس و البته به شیوه خود به گوش مخاطب برساند. در این راه، حتی کلام و آواز را نیز حذف کرده تا صدای ساز؛ این عنصر مهم و در عین حال مهجور در موسیقی ایرانی، بدون واسطه شنیده شود.

قطعات این آلبوم به ترتیب نگارینا، گیسو، دل هوس، افسون، بسته دام، طره، از خون جوانان وطن، رحم ای خدای دادگر، گل پامچال، مهستان، یامولا، به شب وصلت و مجنون نام دارند.

شایسته است با دانلود قانونی و خرید از سایت‌های معتبر، حقوق مادی و معنوی عوامل تهیه و تولید را رعایت کرده و با این کار از انتشار این آلبوم و سایر آثار موسیقایی حمایت کنیم.

پایان پیام

کد خبر : 222736 ساعت خبر : ۶:۴۵ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=222736

اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات