قیمت دلار و یورو در بازار آزاد در اول اردیبهشت ماه

قیمت دلار و یورو در بازار آزاد در اول اردیبهشت ماه چقدر است؟

به گزارش گلونی امروز ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰در بازار ارز قیمت دلار ۲۴ هزار و ۲۵۰ تومان، قیمت یورو ۲۹ هزار و ۱۰۰ تومان و درهم امارات ۶ هزار و ۶۷۰ تومان اعلام شده است.

این در حالی است که روز سه‌شنبه، ارز آمریکایی ۲۵۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۲۳ هزار و ۹۵۰ تومان رسید.

عرضه ارزهای شاخص و پر معامله بازار همچون دلار، یورو، پوند و درهم در روزهای اخیر از سوی بانک مرکزی و صرافی‌های وابسته به آن شدت گرفته و به نظر می‌رسد دستگاه‌های اقتصادی وابسته به دولت قصد دارند نقش مذاکرات وین در کاهش نرخ ارز و بهبود نوسانات ارزش ارزهای شاخص را برجسته نمایی کنند.

تقاضا برای خرید دلار آمریکا در بازار آزاد افزایش یافته و به نظر می‌رسد با توجه به تلاش بانک مرکزی برای پایین نگه داشتن نرخ ارز، قیمت هر دلار آمریکا در جریان معاملات روز آینده بازار کاهش محسوسی را تجربه کند.

قیمت دلار و یورو در بازار آزاد

افت قیمت دلار در روزهای اخیر به اندازه‌ای شدید بوده است که انتظار برخی معامله‌گران برای ادامه روند کاهشی را بالا برده است.

این در حالی است که گروه دیگری باور دارند، حمایت ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومانی در بازار دلار بسیار سنگین است و معامله‌گران به راحتی این کف را از دست نخواهد داد.

از نگاه آنها، بازار در همین هفته یا اوایل هفته بعد از کف ۷۵روزه بلند خواهد شد و به سوی کانال ۲۵ هزار تومانی حرکت خواهد کرد.

در مقابل، کاهشی‌ها باور دارند، ایجاد گشایش واقعی در اقتصاد و رفع تحریم فروش نفت موجب خواهد شد قیمت دلار به راحتی تا مرز ۲۰ هزار تومانی افت کند.

این دسته از معامله‌گران باور دارند، جنس نوسان دلار از نوع تضعیف سمت عرضه بوده است.

به این ترتیب، باور دارند که افزایش صادرات نفتی، درآمدهای ارزی دولت را بالا می‌برد و موجب می‌شود که دیگر اجازه نوسانات سنگین را به سفته‌بازان ندهد.

زمانی که سفته‌بازان امیدهای افزایشی خود را از دست بدهند، فروش‌های بیشتری صورت خواهد گرفت و قیمت دلار به سمت سطوح پایین‌تر حرکت می‌کند.

افزایشی‌های بازار ارز اعتقاد دارند که بین ایران و آمریکا اختلافات زیادی وجود دارد و به راحتی توافق اساسی بین آنها صورت نخواهد گرفت.

در کنار این آنها معتقدند گشایش‌های مقطعی نیز دیگر چندان زمینه‌ساز افت‌های سنگین در بازار نخواهد شد، چرا که بازار بخش زیادی از افت انتظاری خود را تجربه کرده است.

آنها باور دارند کسری بودجه دولت سنگین است و به همین دلیل دلار در صورت هر اتفاق سیاسی نیز ظرفیت رشد در سال جاری را خواهد داشت.

پایان پیام

نویسنده: آرزو قدوسی

کد خبر : 220906 ساعت خبر : 3:51 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=220906
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات