پیکر منصور اوجی به خاک سپرده شد

پیکر منصور اوجی به خاک سپرده شد

به گزارش گلونی به نقل از ایسنا پیکر منصور اوجی در روز دوشنبه، ۲۰ اردیبهشت‌ماه در دارالرحمه شیراز به خاک سپرده شد.

خلیلی، داماد این شاعر پیشکسوت به ایسنا گفت: «ما در یک موقعیت ناخواسته قرار گرفتیم. امروز (دوشنبه، ۲۰ اردیبهشت‌ماه) قرار بود برای دیدن موقعیت محل دفن پیکر مرحوم به دارالرحمه شیراز برویم و مکان را انتخاب کنیم که دیدیم همه‌چیز آماده است.

در این آرامستان قطعه‌ای را برای مشاهیر درنظر گرفته‌اند که اولین نفر هم آقای اوجی در این بخش به خاک سپرده شدند.»

او همچنین اظهار کرد: «به دلیل موقعیتی که در آن قرار گرفتیم فرصتی برای اطلاع‌رسانی نبود و شاعران و نویسندگان در مراسم حضور نداشتند. البته وصیت آقای اوجی هم این بود که اگر در دوران پاندمی کرونا برای من اتفاقی افتاد راضی نیستم که کسی بیاید و برایش مشکلی پی بیاید.»

مراسم خاکسپاری منصور اوجی در شرایط کرونایی بدون انجام سخنرانی برگزار شد.

همچنین کوروش کمالی سروستانی، مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس، صابر سهرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، عباسی معاونت اجرایی شهرداری شیراز و انصاری رئیس آرامستان دارالرحمه از حاضران در این مراسم بودند.

منصور اوجی متولد ۹ آذر ۱۳۱۶ در شیراز  بود که شامگاه روز شنبه (۱۸ اردیبهشت‌ماه) پس از دوره‌ای بیماری در منزل خود از دنیا رفت.

«باغ شب»، «خواب درخت و تنهایی زمین»، «شهر خسته»، «این سوسن است که می‌خواند»، «مرغ سحر»، «صدای همیشه»، «شعرهایی به کوتاهی عمر»، «حالی است مرا» و «کوتاه مثل آه» از جمله آثار به‌جامانده از این شاعر هستند.

پایان پیام

کد خبر : 224967 ساعت خبر : 1:34 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=224967
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات