واکسیناسیون بالای ٧٠ سال و نوبت دهی هوشمند

واکسیناسیون بالای ٧٠ سال و نوبت دهی هوشمند

به گزارش گلونی وزارت بهداشت اعلام کرد:

«به اطلاع هموطنان گرامی متولد ۱۳۳۰ به قبل (گروه سنی ۷۰ سال به بالا) می‌رساند، دریافت نوبت واکسن کرونا از تاریخ شنبه اول خرداد ۱۴۰۰ مستلزم ثبت نام در سامانه salamat.gov.ir خواهد بود و همه افراد ثبت‌نام شده به ترتیب سنی به صورت هوشمند نوبت‌دهی خواهند شد و محل و زمان دقیق واکسیناسیون به هر فرد از طریق پیامک اعلام می‌شود.

حضور افراد در مراکز واکسیناسیون فقط بر اساس پیامک نوبت‌دهی است و مراکز واکسیناسیون از پذیرش افرادی که بدون نوبت مراجعه کنند معذور خواهند بود.»

واکسیناسیون بالای ٧٠ سال

سالمندان برای واکسیناسیون به چند گروه سنی با فاصله پنج سال تقسیم شده‌اند.

آن‌طور که ستاد کرونا اعلام کرده واکسیناسیون کرونا در افراد بالای ۸۰ سال که جمعیتی حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر داشتند پایان یافت و بلافاصله واکسیناسیون سالمندان ۷۵ سال به بالا آغاز شد.

علاوه بر سالمندان، حدود ۶ میلیون نفر از افراد نیز که دارای بیماری‌های خاص، بیماران پیوندی، دیالیزی، مبتلایان به سرطان، تالاسمی و … هستند که در فاز دوم واکسیناسیو کرونا، قرار دارند.

در فاز سوم نیز افراد دارای مشاغل پرخطر مانند خلبان‌ها، راننده‌های تاکسی و اتوبوس، افراد در مراکز تجمعی مانند پادگان‌ها و شغل‌های پرریسک مانند آتش‌نشان‌ها واکسینه خواهند شد.

بعد از فاز سوم واکسیناسیون کرونا، وارد واکسیناسیون جمعیت عمومی کشور خواهیم شد که این جمعیت شامل بیش از ۳۵ میلیون نفر است.

آنطور که ستاد کرونا در پاسخ علت ازدحام و مشکلات در واکسیناسیون سالمندان بالای هشتاد سال اعلام کرده، این مشکلات بیشتر مربوط به تهران است.

رئیسی گفته: «وضعیت تهران با سایر شهرهای کشور متفاوت است.

اطلاعات افراد سالمند در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر کشور، صد درصد در سامانه و پرونده الکترونیک سلامت ثبت شده است، اما در تهران درصدی از افراد پرونده الکترونیک سلامت ندارند و تنها اطلاعات حدود ۶۰ درصد تهرانی‌ها در پرونده الکترونیک سلامت ثبت شده است.

علت تجمع برای واکسیناسیون بالای ۸۰ سال نیز همین است».

پایان پیام

کد خبر : 226722 ساعت خبر : 8:24 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=226722
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات