بیانیه خانه سینما در حمایت از مردم خوزستان

بیانیه خانه سینما در حمایت از مردم خوزستان

به گزارش گلونی خانه سینما طی بیانیه‌ایی از مسئولان خواست به حکم قانون در رفع مشکلات مردم تا دیر نشده کاری انجام شود.

متن بیانیه به شرح زیر است:

بیانیه خانه سینما در حمایت از مردم خوزستان

«با یاد خدا

خوزستانِ ایران! ملتی نگرانِ توست، همه ایران نگرانِ توست سینمای ایران نگران توست. متأسفانه این روزها تصاویر ناخوشایندی از خوزستان می‌بینیم ؛این پاره تن ایران، مهد تمدن عیلام با قدمتی به بلندای تاریخ کشور، سرزمین رودهای خروشان و دشت‌های حاصل‌خیز و هورها و تالاب‌های عظیم و مردمی که ایرانی‌ترینِ ایران هستند و بوده‌اند به شرایطی دچار شده‌اند که بی‌سابقه است.

شرایط این روزهای خوزستان و سیستان و بلوچستان شایسته ایران ما نیست.

خوزستان بدون شک طی یکصد سال گذشته بخش بزرگی از هزینه‌های مالی و جانی کشورمان بخصوص در دوران جنگ را جانانه پرداخته است. شایسته نیست که مردمانش و پیکرش اینگونه زخم خورده رها شوند.

با تأسف بسیار در حالی‌که انواع و اقسام مصائب و بلایای طبیعی و دست‌سازِ بشر، امنیت و آرامش تمام مردم ایران را به بازی گرفته مردم خوزستان مصیبت بزرگ‌تری را هم تجربه می‌کنند که خاک و دام و طبیعت و جان‌شان را با شدت تمام تهدید می‌کند.

خشکسالی بلایی است که می‌شد و می‌شود با یاری و همدلی آثار ویرانگرش را تقلیل داد و با مدیریت درست و همراهیِ تمام قوا تأثیراتِ مخربش را بر جان و چهرهِ خوزستان عزیز و دیگر سرزمین‌های تشنه ایران کاهش داد.

با اینکه خیلی دیر است اما هنوز هم می‌شود ثابت کرد همه ایران یکی است، باید به مهر دست هموطنان گرفتار خشکسالی را گرفت و اسباب نجات از این ورطه خانمان‌سوز را برای‌شان فراهم کرد.

به نمایندگی از سینماگران ایران وظیفه خود می‌دانیم همراه با هموطنان مظلوم خوزستان از تمام مسئولین کشور بخواهیم به حکم قانون در رفع مشکلات مردم به خصوص عوارض خشکسالی و دیگر مصائب خوزستان و ایران بکوشند.

تا دیرتر از این نشده انجام دهید آنچه باید.»

پایان پیام

خرید از سایت‌های معتبر با کد تخفیف گلونی
کلیک کنید

کد خبر : 236848 ساعت خبر : ۱۰:۲۷ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=236848
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات