مجمع خیران آب استان زنجان تشکیل می‌شود

مجمع خیران آب استان زنجان تشکیل می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: «مجمع خیران آب استان زنجان پس از تدوین اساسنامه و ثبت حقوقی با حضور علاقه‌مندان به فعالیت در بخش توسعه خدمات آبرسانی روستایی تشکیل می‌شود».

به گزارش گلونی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «علیرضا جزء قاسمی» در نشست مشترک با نمایندگان سازمان‌های مردم‌نهاد خیریه استان زنجان که همزمان با هفته صرفه‌جویی برگزار شد، اظهار کرد: «هم اکنون ۶۱۷ روستا در استان زنجان از خدمات شرکت آب و فاضلاب استان زنجان برخوردار بوده و بیش از ۳۰۰ روستا  نیاز به تحت پوشش قرار گرفتن دارد».

مجمع خیران آب استان زنجان تشکیل می‌شود

وی افزود: «به دلیل کمبود و یا نبود آب در برخی روستاها، شاهد مهاجرت روستائیان به شهرها هستیم که این معضل آسیب‌های اجتماعی فراوانی را با خود به همراه دارد».

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان تصریح کرد: «این شرکت به تنهایی قادر به آبرسانی به تمام روستاهای غیرتحت پوشش نیست و ظرفیت خیران در این زمینه می‌تواند کمک شایانی برای برخورداری روستاها و مناطق محروم استان زنجان از نعمت آب آشامیدنی باشد».

جزءقاسمی بیان کرد: «زنجان بهشت خیران است که در راستای محرومیت‌زدایی و رفع مشکل بی‌آبی در روستاهای استان و مهاجرت معکوس به این مناطق، خیران زنجانی از پتانسیل فوق‌العاده‌ای برخوردار هستند».

این مسئول با اشاره به دیرینه پر افتخار زنجانی‌ها در تاسیس و رونق موسسات خیریه در زمینه‌های گوناگون از جمله بهداشتی و درمانی، مدرسه‌سازی، بانوان سرپرست خانوار و بسیاری دیگر گفت: «اگر گام ارزنده‌ای در خیریه آب استان زنجان برداشته شود، بدون شک بخش عمده‌ای از مشکل آب روستائیان استان حل خواهد شد».

پایان پیام

خرید از سایت‌های معتبر با کد تخفیف گلونی
کلیک کنید

کد خبر : 233096 ساعت خبر : 9:10 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=233096
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات