توفان در سیستان ۲۶۱ نفر را روانه بیمارستان کرد

توفان در سیستان ۲۶۱ نفر را روانه بیمارستان کرد

  • مشکلات سیستان و بلوچستان ادامه‌دار است
  • کرونا هم در این استان مردم را گرفتار کرده است
  • بی‌آبی، راه، جاده و بهداشت از جمله نیازمندی‌‌های این استان است

به گزارش گلونی علیرضا شهرکی مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با ایرنا گفت:

«۲۶۱نفر از مردم منطقه سیستان در شمال این استان به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از توفان و گردوخاک از پنجم مرداد تاکنون روانه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شدند».

۵۶ نفر از این افراد در بیمارستان‌های شمال سیستان و بلوچستان بستری و ۲۰۵ نفر به صورت سرپایی درمان شدند.

به گفته مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان؛ میزان ساعت آفتابی زابل بر اثر توفان شن و کاهش شدید دید افقی در این شهر به صفر رسید.

توفان در سیستان

محسن حیدری اظهار داشت: «برای نخستین بار از ابتدای سال جاری طوفان مانع تابش خورشید در شهر زابل شده به طوری که حتی یک دقیقه ساعت آفتابی نیز در این منطقه ثبت نشده است».

وی ادامه داد: «وزش بادهای شدید ۱۲۰ روزه در زابل از شامگاه دوشنبه به توفان گرد و خاک تبدیل شد و روز سه‌شنبه نیز ادامه یافت تا جایی که توده عظیم گرد و غبار به نیکشهر در جنوب استان نیز رسید و شرایط کیفی هوا را به شدت کاهش داد».

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: «بامداد امروز نیز بیشینه سرعت باد در زابل به ۳۰ متر بر ثانیه معادل ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت رسید و گردوغبار حاصل، شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر را به ۲ هزار و ۵۰۰ متر کاهش داد».

وی تصریح کرد: «هم‌اینک باد شدید و گردوغبار گسترده مهمترین پدیده‌های جوی حاکم در سیستان و بلوچستان هستند که از هیرمند و زهک در شمال استان تا نیکشهر در جنوب استان کشیده شده است».

حیدری اظهار داشت: «بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی، همچنان وزش بادهای شدید ۱۲۰ روزه در شمال استان و نفوذ گردوغبار آن به عرض‌های پایین‌تر ادامه دارد».

پایان پیام

خرید از سایت‌های معتبر با کد تخفیف گلونی
کلیک کنید

کد خبر : 238039 ساعت خبر : ۱۰:۳۲ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=238039
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات