دریای خزر از میان مسافران تعطیلات کرونایی ۴ قربانی گرفت

دریای خزر از میان مسافران تعطیلات کرونایی ۴ قربانی گرفت

به گزارش گلونی در نخستین روز تعطیلات ۶ روزه کرونایی چهار مسافر در دریای مازندران غرق شدند.

رییس هیات نجات غریق مازندران با اعلام این خبر گفت: «با افزایش حضور مسافران در مازندران و سواحل این استان متأسفانه طی یک روز چهار نفر در سواحل این استان غرق شدند و یک نفر نیز در یک حادثه دریایی دچار قطع عضو شد».

با وجود اعلام ستاد کرونا و هشدار قرمز کرونا در بیشتر شهرهای شمال کشور باز هم بسیاری از هم‌وطنان، بدون در نظر گرفتن عواقب انتخابشان، راهی سفر به سواحل شمالی کشور شدند.

با آنکه محدودیت‌های تردد به ویژه در مسیرهای تهران شمال، با شدت بیشتری اعمال شد، با اعلام تعطیلات کرونایی در بازه شش روزه، بازهم شاهد حضور پرتعداد مسافران در مازندران هستیم.

همین بی‌مبالاتی در انتخاب زمان و مقصد سفر موضوعی است که به راحتی افزایش حوادث حوادث مربوط به ساحل و دریا را نیز قابل پیش بینی می‌کند.

بلافاصله پس از ورود موج اول مسافران و در نخستین روز تعطیلات این حوادث افزایش یافت و فقط در یک روز جان چهار هم‌وطن را گرفت.

نقی کریمیان رییس هیات نجات غریق مازندران روز چهارشنبه اظهار کرد: «در حالی که تا روز دوشنبه ۲۸ تیر مجموع تعداد غرق‌شدگان دریا در مازندران طی سال جاری ۴۰ نفر بود، دیروز چهار غریق در سواحل چهار شهرستان مازندران داشتیم و یک حادثه دریایی منجر به قطع عضو نیز متأسفانه رقم خورد».

رئیس هیئت نجات غریق مازندران خاطرنشان کرد: «روز سه‌شنبه ۲۹ تیر ابتدا یک نفر در محمودآباد و پس از آن در ساحل چالوس دومین نفر غرق شد. عصر دیروز نیز یک نوجوان در ساحل نور به دلیل غرق شدن در دریا جان خود را از دست داد و آخرین حادثه غرق‌شدگی نیز در آب‌های بابلسر ثبت شد.

یک حادثه تصادم دریایی نیز در ساحل تنکابن داشتیم که متاسفانه به دلیل برخورد پروانه قایق با یکی از افراد در دریا، یکی از پاهای این شهروند قطع شد».

از افرادی که با وجود تاکید مستمر و مکرر بر ممنوعیت تردد و سفر، بدون توجه به تهدید کرونا، سفر می‌روند، نمی‌شود انتظار خود مراقبتی و رعایت اصول و قوانی ایمنی در نوار ساحلی را داشت.

ضمن آنکه تعطیلی طرح‌های سالمسازی دریا به دلیل ملاحظات کرونایی همین مسافران بی‌مبالات و ساکنان شهرهای شمالی را به شنا در محل‌های غیرایمن سوق داده و احتمالا بروز حوادث را بیش‌تر کرده است.

با وجود آنکه به گفته کریمیان: «منجیان غریق با وجود تعطیل بودن طرح‌های دریا در سواحل حضور دارند و رصد و پایش سواحل را انجام می‌دهند. اما پراکندگی تجمع‌های مردم در سواحل و حضور برخی افراد در نقاط پرخطر سبب می‌شود که در ازدحام جمعیت شاهد افزایش حوادث نیز باشیم».

غرق شدن ۴ نفر در روز نخست تعطیلات کرونایی

پایان پیام

گزارشگر: آرزو قدوسی

خرید از سایت‌های معتبر با کد تخفیف گلونی
کلیک کنید

کد خبر : 236837 ساعت خبر : ۱۱:۳۹ ق٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=236837
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات