بخش خصوصی دومین محموله واکسن کرونا را وارد کرد

تحویل قریب به یک میلیون دوز واکسن به وزارت بهداشت

تامین دومین محموله واکسن کرونا توسط کوبل دارو

به گزارش گلونی شرکت کوبل دارو به عنوان تامین‌کننده واکسن کرونا بخش خصوصی کشور، توانسته تاکنون قریب به یک میلیون دوز واکسن آکسفورد-آسترازنکا را تامین و تمام محموله‌ها را جهت واکسیناسیون عمومی به وزارت بهداشت تحویل دهد.

شامگاه شنبه ۱۳ شهریورماه سال جاری کوبل دارو در دومین مرحله از تامین واکسن کرونا آکسفورد-آسترازنکا برای کشور، تعداد ۶۴۸ هزار دوز واکسن را تامین نمود و این محموله را نیز همچون محموله اول بلافاصله پس از انتقال و انجام تشریفات گمرکی در فرودگاه امام خمینی تهران به مسئولان وزارت بهداشت تحویل داد.

این در حالی است که پیشتر نیز در چهارشنبه ۶ مرداد ماه سال جاری این شرکت به عنوان اولین شرکت خصوصی تامین کننده واکسن کرونا در کشور، تعداد ۳۱۵ هزار دوز واکسن کرونا را تامین کرده بود.

کوبل دارو در مجموع توانسته ۹۶۳ هزار دوز واکسن آکسفورد-آسترازنکا را در جهت حمایت از واکسیناسیون عمومی کشور تامین نماید که با توجه به اهمیت موضوع واکسیناسیون، فرایند انبارش، توزیع و تزریق واکسن کماکان توسط وزارت بهداشت انجام خواهد شد.

طبق اعلام این شرکت همچنان این امکان برای کوبل دارو فراهم است تا در صورت صلاحدید وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو، مقادیر قابل توجهی از واکسن آکسفورد-آسترازنکا را در پاییز سال جاری جهت تسریع و تکمیل واکسیناسیون عمومی هموطنان، برای کشور تامین نماید.

واکسن آکسفورد-آسترازنکا تامین شده، با نام تجاری R-Covi به‌صورت تحت لیسانس، در شرکت Pharm-R روسیه تولید شده است. شرکت آسترازنکا طبق توافق با بیش از ۱۰ تولیدکننده معتبر واکسن در سراسر دنیا که دارای ظرفیت تولید بالایی هستند، اقدام به تامین واکسن برای سایر کشورها نموده است.

تامین دومین محموله واکسن کرونا توسط کوبل دارو
تامین دومین محموله واکسن کرونا توسط کوبل دارو

هر یک از این تولیدکنندگان، مسئول تولید و تامین مستقیم واکسن برای منطقه مشخصی از گستره جغرافیایی جهان هستند؛ بر این اساس، کشورهای منطقه خاورمیانه از جمله ایران، بخشی از آسیای میانه، بخشی از شرق اروپا، روسیه و شمال آفریقا تحت پوشش شرکت Pharm-R روسیه قرار دارند.

شرکت آسترازنکا کماکان در راستای توزیع عادلانه و ایجاد امکان دسترسی مناسب به این واکسن، از سیاست فروش بدون سود (Zero Profit) برای قیمت‌گذاری در زمان پاندمی استفاده کرده است.

مطالعات انجام شده در رابطه با اثربخشی این واکسن حاکی از آن است که تزریق دو دوز از واکسن آکسفورد-آسترازنکا می‌تواند به میزان ۸۹% از ابتلا به کووید-۱۹ دارای علامت، پیشگیری کند.

این واکسن مطابق آخرین اطلاعات منتشر شده توسط آسترازنکا (۱۵ ژوئن ۲۰۲۱)، با ۹۲% پیشگیری از بیمارستانی شدن در بیماری ناشی از سویه دلتا عملکرد قابل توجهی داشته است. همچنین، تاکنون هیچ‌گونه مرگ ناشی از کووید-۱۹ نیز در افراد واکسینه شده با این واکسن گزارش نشده است.

نتایج مطالعه‌ای دیگر نیز بیانگر آن است که میزان انتقال بیماری به دیگران توسط افرادی که با واکسن آکسفورد-آسترازنکا واکسینه شده‌اند نصف افراد غیر واکسینه بوده است.

همچنین، طبق نتایج آنالیز اطلاعات بیش از ۱ میلیون فرد دریافت‌کننده واکسن آکسفورد-آسترازنکا ، میزان لختگی خون در این واکسن و واکسن‌های mRNA (فایزر و مدرنا) یکسان و بسیار کمتر از بروز آن در افراد مبتلا به کووید-۱۹ گزارش شده است.

تامین واکسن از شرکت آسترازنکا به پشتوانه بیش از ۱۲ سال سابقه همکاری مستمر این شرکت با گروه کوبل صورت گرفته است. گروه کوبل متشکل از داروسازی دکتر عبیدی، شرکت کوبل دارو و شرکت پخش آدوراطب است و رسالت این گروه سلامت محور، ارائه راهکارهای درمانی با کیفیت و نوین، ارتقاء سطح سلامت و بهبود کیفیت زندگی افراد جامعه است.

درباره واکسن کرونا بیشتر بخوانید

پایان پیام

خرید از سایت‌های معتبر با کد تخفیف گلونی
کلیک کنید

کد خبر : 243824 ساعت خبر : 3:05 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=243824
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات