علی گلستانه درگذشت

علی گلستانه درگذشت

علی گلستانه، نقاش معاصر، بامداد چهارشنبه (۱۴ مهر ماه) به علت اثرات ناشی از ابتلاء به کرونا درگذشت.

به گزارش گلونی به نقل از ایسنا، آیدین آغداشلو در حساب رسمی خود در اینستاگرام با اعلام این خبر نوشت: «علی گلستانه یکی از دو یار سال‌های جوانی من و یکی از بزرگترین نقاشان معاصر ایران، اگر نگوییم بزرگترین،بامداد امروز به خاطر اثرات بیماری همه گیری کرونا درگذشت. جای او در فرهنگ ایران و در قلب من برای همیشه خالی خواهد ماند.»

علی گلستانه متولد ۱۳۱۹ در تهران بود. او دارای مدرک کارشناسی رشته نقاشی از دانشکده هنرهای زیبا تهران در سال ۱۳۵۱ بود.

علی گلستانه نقاشی پرکار و از لحاظ تکنیک و محتوا آثار متنوعی دارد. مجموعه آثار طبیعت او از شهرت به سزایی برخوردار است. او از انتزاع به واقعیت حرکت می‌کند و در میانه راه جهانی متفاوت از دریافت‌های ساده و اشباع شده ما از جهان اطراف را پدید می‌آورد.

گلستانه با تکیه بر تکنیک‌های متفاوت و به چالش کشیدن مفهوم سبک در آثارش از مرزهای دریافتگری و دریافت‌نمایی تا سمبولیسم عبور نموده و به هیچ مرزی پایبندی نشان نمی‌دهد.

خصیصه مهمی که گلستانه در آثارش، به‌خصوص در مناظر به‌دست آورد به تصویر درآوردن تفاوت اقلیم و آب‌وهوا در کارهایش بود؛ به‌طور مشخص در تصاویر او از مناظر شهر یزد می‌توان گرمی و خشکی هوا و آفتاب داغ را کاملاً احساس کرد یا در مناظر اسپانیای او آب‌وهوای معتدل مدیترانه را لمس کرد.

گلستانه نمایشگاه‌های انفرادی بسیاری در ایران و اسپانیا برگزار کرده است و همچنین در نمایشگاه‌های گروهی مختلفی شرکت داشته است.

پایان پیام

خرید از سایت‌های معتبر با کد تخفیف گلونی
کلیک کنید

کد خبر : 248252 ساعت خبر : 10:57 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=248252
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات