تصاویری از حضور هلال احمر در منطقه زلزله زده اندیکا

تصاویری از حضور هلال احمر در منطقه زلزله زده اندیکا

به گزارش گلونی در پی وقوع زمین‌لرزه‌ای‌ به بزرگی ۴.۲ ریشتر، روز دوشنبه ۱۹ مهر در قلعه خواجه از توابع اندیکا در استان خوزستان نیروهای هلال احمر به منطقه اعزام شدند.

«اندیکا» یکی از مناطق محروم استان خوزستان به شمار می‌رود و گروه‌های امدادی علاوه بر ارائه خدمات پس از بحران، ارائه خدمات بهداشتی و سایر خدمات مورد نیاز را هم انجام دادند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام افزایش سرعت عملیات امدادرسانی در مناطق متأثر از زلزله اندیکا، اظهار کرد: «۱۳۰ نجاتگر داوطلب جمعیت هلال احمر استان خوزستان در کنار پرسنل خدوم این مجموعه مردم‌نهاد در تلاش هستند با ارائه خدمات امدادی به صورت زمینی و هوایی در روند امدادرسانی تسریع ایجاد کرده و تسکین‌گر آلام دردمندان درگیر این زلزله باشند».

منطقه زلزله زده اندیکا

با توجه به صعب العبور بودن این منطقه و عدم وضعیت مناسب بهداشتی، تیم‌های عملیاتی در حال تزریق واکسن کرونا با همکاری تیم واکسیناسیون کارشناسان شبکه بهداشت و جمعیت هلال احمر هستند.

همچنین با توجه به زندگی عشایری مردم این منطقه، به منظور پیشگیری از شیوع بیماری‌های دامی، غربالگری دام‌ها نیز توسط تیم دامپزشکی در روستای چال انجیره انجام شد.

دکتر علی خدادادی افزود: «با تلاش‌های شبانه‌روزی ۲۶ تیم امداد و نجات جمعیت هلال احمر که در بخش‌های مختلف شهرستان اندیکا در حال خدمت هستند، عملیات امدادرسانی بی‌وقفه در جریان است و تاکنون به حدود ۴ هزار و ۲۰۰ نفر امدادرسانی شده است».

گفتنی است از تاریخ ۱۲ تا ۱۹ مهر جاری پنج زمین لرزه در شهرستان اندیکا رخ داده که بزرگترین آنها ۵.۷ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) بود.

در پی این زمین لرزه روستای «سرشط» از توابع بخش چلو شهرستان اندیکا تخریب شد.

پایان پیام

خرید از سایت‌های معتبر با کد تخفیف گلونی
کلیک کنید

کد خبر : 249175 ساعت خبر : ۹:۴۳ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=249175
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات