نمایش افسانه ببر در تالار چهارسو تئاتر شهر روی صحنه می‌رود

نمایش افسانه ببر در تالار چهارسو تئاتر شهر روی صحنه می‌رود

تازه‌ترین برنامه تالارهای نمایشی تئاتر شهر در حالی اعلام شد که یک نمایش جدید با حال و هوایی متفاوت و ویژه در تالار چهارسو پیش روی مخاطبان قرار داده خواهد شد.

به گزارش گلونی به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، تازه‌ترین برنامه اجرایی تالارهای نمایشی تئاتر شهر در حالی اعلام شد که از روز سه‌شنبه بیستم مهر ماه یک نمایش جدید در حال و هوایی متفاوت و ویژه به صحنه خواهد رفت.

«افسانه ببر» عنوان این اثر نمایشی جدید به نویسندگی داریو فو است که با برگردان و اقتباس و بازی صدرالدین زاهد میزبان تماشاگران تئاتر در تالار چهارسو تئاتر شهر خواهد بود.

این نمایش از روز سه‌شنبه بیستم مهر ماه ساعت ۱۹ به مدت زمان ۹۰ دقیقه و قیمت بلیت ۴۰ هزار تومان در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر پذیرای دوستداران تئاتر است.

یکی از جلوه‌های متفاوت و جالب توجه اثر، حضور صدرالدین زاهد به عنوان مترجم، کارگردان و تنها بازیگر این تئاتر بعد از ۴۶ سال دوری از تئاتر شهر است.

زیرا وی یکی از چند هنرمندی بود که سال ۱۳۵۴ تالار چهارسوی این مجموعه را افتتاح کردند و حالا شرایط به گونه‌ای رقم خورده که این هنرمند پیشگام تئاتر ایران بعد از ۴۶ سال دوری از این تالار شناخته شده و خاطره‌ساز، در مقام کارگردان و بازیگر میزبان مخاطبان تئاتر است.

در خلاصه این نمایش آمده است: «این نمایش تک نفره که اثری درباره رابطه انسان و طبیعت است به ارتباط یک سرباز زخمی چینی و یک ببر می‌پردازد که در این رابطه هر دو آن‌ها به یکدیگر کمک می‌کنند.

یک سرباز چینی با شرکت در راهپیمایی بزرگ چین از منچوری حرکت می‌کند اما در میانه راه در درگیری با سربازان دشمن زخمی شده و از ادامه مسیر بازمانده و از دوستان خود جدا می‌شود.

او درگیر سیلاب عظیمی شده و به‌ سختی می‌تواند جان خود را نجات دهد. به امید نجات به غاری پناه می‌برد اما آنجا با ببری رو‌به‌رو می‌شود و»

در تالار قشقایی هم نمایش «داستان باغ وحش» به نویسندگی و کارگردانی مهدی پاشایی و بازی مهدی زمین‌پرداز، بهار نوحیان و مهدی پاشایی که قبل از اعلام وضعیت قرمز کرونایی شهر تهران، مدت محدودی در تالار قشقایی به صحنه رفته و بعد از اعلام وضعیت قرمز اجراهای خود را متوقف کرده بود، از روز یکشنبه ۱۸ مهر ماه مجددا میزبان مخاطبان خواهد بود.

در خلاصه داستان این نمایش که از تاریخ یاد شده ساعت ۱۹:۳۰ به مدت زمان ۵۵ دقیقه و قیمت بلیت ۴۰ هزار تومان در تالار قشقایی به صحنه می‌رود، آمده است: «داستان باغ وحش، روایت رویارویی مردی است از طبقه نسبتا مرفه با شخصی که زندگی‌اش بر روال معمول جامعه نیست .جدال سرخوشانه آنها به تراژدی می‌انجامد».

«تن ها» عنوان دیگر نمایشی به نویسندگی و کارگردانی علیرضا معروفی  است که از روز ۳۱ شهریور ماه دور تازه اجراهای خود را در تالار سایه آغاز کرده است.

در این اثر نمایشی که با نگاهی متفاوت به مقوله جنگ روی صحنه رفته ( به ترتیب حروف الفبا) حامد احمدوند، فرزاد تجلی، امیررضا حشمی‌پور، محمد جواد حشمی‌پور، امیر ارسلان خالویی، ایمان سلگی، فردین شاه‌حسینی، هادی شیخ‌الاسلامی، حسین عارف، محمد نیازی به عنوان بازیگر حضور دارند.

نمایش «تن ها» هر روز ساعت ۱۸:۴۵ به مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۴۰ هزار تومان پذیرای دوستداران تئاتر است.

پایان پیام

خرید از سایت‌های معتبر با کد تخفیف گلونی
کلیک کنید

کد خبر : 248225 ساعت خبر : 11:41 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=248225
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات