کتاب صوتی پریا و قصه دخترای ننه دریا را دانلود کنید

کتاب صوتی پریا و قصه دخترای ننه دریا را دانلود کنید

این اثر با اشعار و صدای احمد شاملو و موسیقی حسین علیزاده منتشر شده است.

کتاب صوتی پریا و قصه دخترای ننه دریا

این اثر را دانلود کنید

به گزارش گلونی کتاب صوتی «پریا و قصه دخترای ننه دریا» شامل دو قصه عامیانه است که به زبان شعر از سوی «احمد شاملو» سروده شده و در این اثر موسیقایی با لحن شیوا و کلام گیرای شاعر دکلمه شده است.

ساخت موسیقی این اثر را «حسین علیزاده» برعهده داشته است. احمد شاملو درباره سرایش این دو قصه گفته است: «این دو افسانه‌ی منظوم دو سیاه مشق از دوره‌ای است مربوط به سال ۱۳۳۲، در این زمینه که آیا می‌توان گهگاه برای شعر از زبان محاوره بهره جست یا نه.

البته من خود به شتاب از ادامه این کار به دلیل محدودیت زبان محاوره چشم پوشیدم و بدین کار ادامه ندادم. در هر حال قضاوت درمورد توفیق این دوشعر حق مسلم شنوندگان است.»

شایسته است با دانلود قانونی و خرید از سایت‌های معتبر حقوق مادی و معنوی عوامل تهیه و تولید را رعایت کرده و با این کار از انتشار این اثر و سایر کتاب‌های صوتی حمایت کنیم.

احمد شاملو (۲۱ آذر ۱۳۰۴ – ۲ مرداد ۱۳۷۹) متخلص به الف.بامداد یا الف. صبح، شاعر، نویسنده و پژوهشگر معاصر زبان فارسی است.

از او آثار بسیار زیادی به یادگار مانده. دفتر‌های شعری همچون: «آهنگ‌های فراموش شده، قطع نامه، باغ آینه، لحظه‌ها و همیشه، آیدا در آینه، آیدا، درخت و خنجر و خاطره، ققنوس در باران، مرثیه‌های خاک، شکفتن در مه، ابراهیم در آتش، دشنه در دیس، ترانه‌های کوچک غربت، مدایح بی صله، در آستانه و حدیث بی‌قراری ماهان» از جمله آثار او هستند.

کتاب کوچه که مجموعه اصطلاح و داستان‌های عامیانه و مردمی است، یکی از ماندگارترین آثار اوست که در گنجینه ادبیات فارسی امروز قرار گرفته.

سایر کتاب‌های صوتی را از این لینک مشاهده کنید

پایان پیام

خرید از سایت‌های معتبر با کد تخفیف گلونی
کلیک کنید

کد خبر : 247630 ساعت خبر : ۱۲:۱۵ ب٫ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=247630
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات