امیکرون در ایران تایید شد و ۱۷ روز دیگر سویه غالب است

امیکرون در ایران تایید شد و ۱۷ روز دیگر سویه غالب است

طبرسی عضو کمیته علمی کرونا: ۱۷ روزه نقشه آبی کرونایی می‌تواند قرمز شود. امیکرون ظرف ۱۷ روز سویه غالب کرونا در کشور می‌شود، در صورتی‌ که این عدد برای سویه دلتا ۱۰۰ روز بود

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ضمن اشاره به تشخیص قطعی یک مورد ابتلا به کرونای امیکرون در ایران در آقایی که به یکی از کشورهای همسایه مسافرت داشته، گفت: «یک یا دو مورد هم مشکوک به اُمیکرون داریم که در حال بررسی هستند».

به گزارش گلونی به نقل از ایسنا، محمدمهدی گویا در تشریح ورود سویه جدید کرونا با عنوان اُمیکرون به کشور گفت: «تاکنون نخستین موردی که در کشور تشخیص داده شده، اقایی هستند که به یکی از کشورهای همسایه مسافرت داشتند و در آن کشور علائم بیماری آغاز شده، بعد وارد کشور شدند».

وی گفت: «بلافاصله آزمایش‌ها برای این فرد انجام شده و نیمه‌شب گذشته، آزمایشگاه تشخیص قطعی داده است».

گویا گفت: «این مورد را در تهران شناسایی کردیم. حال عمومی‌ وی نیز خوب است و مراقبت‌های لازم از وی به عمل آمده است».

وی ادامه داد: «در حال حاضر یک مورد تشخیص در کشور داشته‌ایم و یک یا دو مورد هم مشکوک داریم که در حال بررسی است. به محض اینکه جواب آزمایش‌های قطعی مشخص شود، اعلام خواهیم کرد و همه این افراد تحت مراقبت دقیق قرار گرفته‌اند».

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درباره تشخیص سویه اُمیکرون با کیت‌های موجود در کشور نیز گفت: «چندین کیت مختلف داریم که در اختیار آزمایشگاه‌های وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی است و قادر است پیچیده‌ترین انواع اُمیکرون و ویژگی‌های ژنتیکی آن را تشخیص دهد».

گویا همچنین گفت: «توصیه آن است که افراد و به‌ویژه آن دسته از افرادی که سیستم دفاعی بدن‌شان ضعیف‌تر است، سریع‌تر برای واکسن نوبت سوم اقدام کنند و همچنین از هر گونه گردهمایی و دورهمی پرهیز شود».

پایان پیام

خرید زیتون از سایت‌های معتبر با کد تخفیف گلونی
کلیک کنید

کد خبر : 258110 ساعت خبر : 2:11 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=258110
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات