تداوم آلودگی هوای کلانشهرها و بارش باران در شش استان

تداوم آلودگی هوای کلانشهرها و بارش باران در شش استان

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن بیان اینکه از اواخر امروز (۷ آذر) در بیشتر نقاط کشور وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود، گفت: «روند افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهرهای صنعتی و پرجمعیت رخ خواهد داد».

به گزارش گلونی صادق ضیاییان در گفت‌وگو با ایسنا افزود: «بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی از اواخر یکشنبه (۷ آذر) و روز دوشنبه (۸ آذر) در استان‌های هرمزگان، نیمه جنوبی کرمان، جزایر واقع در تنگه هرمز و غرب دریای عمان وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در روز دوشنبه (۸  آذر) در نیمه شمالی کرمان، برخی نقاط خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان، جنوب استان‌های یزد و فارس بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود».

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: «سه شنبه (۹ آذر) در استان‌های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان بارش پراکنده و در جزایر واقع در تنگه هرمز و غرب دریای عمان وقوع رگبار و رعد وبرق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود».

وی در ادامه گفت: «از اواخر چهارشنبه (۱۰ آذر) و روز پنجشنبه (۱۱ آذر) با نفوذ سامانه بارشی به کشور در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب استان‌های ساحلی خزر و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز بارش باران، وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود».

تداوم آلودگی هوای کلانشهرها

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: «طی روزهای سه‌شنبه (۹ آذر) و چهارشنبه (۱۰ آذر) در استان‌های ساحلی دریای کاسپین و اردبیل وزش باد جنوبی همراه با افزایش دما و از اواخر وقت چهارشنبه (۱۰ آذر) و روز پنجشنبه (۱۱ آذر) کاهش محسوس دما در این نواحی پیش‌بینی می‌شود».

وی در ادامه گفت: «یکشنبه (۷ آذر) و دوشنبه (۸ آذر) خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود و از اواخر وقت چهارشنبه (۱۰ آذر) و روز پنجشنبه (۱۱ آذر) دریای کاسپین مواج پیش‌بینی می‌شود».

به گفته ضیاییان روزهای یکشنبه (۷ آذر) تا چهارشنبه (۱۰ آذر) روند افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهرهای صنعتی و پرجمعیت رخ خواهد داد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: «آسمان تهران فردا (۸ آذر) صاف همراه با غبار محلی با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و طی سه شنبه (۹ آذرماه) صاف و غبارآلود با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود».

ضیاییان در پایان گفت: «طی امروز و فردا (۷و ۸ آذرماه) بندرعباس با دمای ۳۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و ارومیه با دمای ۱۳ و ۱۵ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند».

پایان پیام

خرید زیتون از سایت‌های معتبر با کد تخفیف گلونی
کلیک کنید

کد خبر : 255618 ساعت خبر : 2:51 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=255618
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات