تقدیر کمیسیون صنایع مجلس از عملکرد ایرانسل در تحول دیجیتال

تقدیر کمیسیون صنایع مجلس از عملکرد ایرانسل در تحول دیجیتال

اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، طی بازدید از ایرانسل، از اقدامات اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران در زمینه تحول دیجیتال تقدیر کردند.

به گزارش گلونی به نقل از روابط عمومی ایرانسل، رئیس، هیأت رئیسه و جمعی از اعضای کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی، صبح امروز دوشنبه ۲۲ آذر ۱۴۰۰، با حضور در ساختمان مرکزی ایرانسل، با دکتر بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل و جمعی از مدیران ایرانسل دیدار و گفت‌وگو کردند و با جدیدترین اقدامات و فعالیت‌های ایرانسل در توسعه زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات و ارائه خدمات دیجیتال، آشنا شدند.

در ابتدای این دیدار، مدیرعامل ایرانسل با ارائه تاریخچه‌ای از شکل‌گیری ایرانسل، به پیشگام بودن اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران در ارائه اینترنت همراه نسل ۲.۷۵، توسعه گسترده نسل سه در کشور پس از رفع انحصار و نیز نخستین بودن در ارائه اینترنت نسل چهار و نسل پنج تلفن همراه اشاره کرد و گزارشی از اقدامات ایرانسل در پوشش شهری، روستایی و جاده‌ای ارائه داد.

وی همچنین برنامه ایرانسل برای توسعه عرضه تجاری نسل پنجم تلفن‌همراه در ایران و چشم‌انداز ایرانسل در تحول دیجیتال و نیز اقدامات ایرانسل در توسعه ارتباطات روستایی و ارائه اینترنت پرسرعت در این مناطق را تشریح کرد.

عباسی‌آرند با بیان اینکه دستیابی به اهداف تحول دیجیتال، نیازمند یک سری پلتفرم و زیرساخت و یک سری سرویس است، از انجام اقدامات مناسب و آمادگی کامل ایرانسل در هر دو بخش خبر داد.

مدیرعامل ایرانسل همچنین با اشاره به تغییرات نرخ ارز طی سال‌های اخیر، بر لزوم کمک مجلس به اپراتورها برای منطقی کردن تعرفه‌ها با هدف ایجاد امکان ادامه روند سرمایه‌گذاری در صنعت ارتباطات تأکید کرد.

تقدیر کمیسیون صنایع مجلس از عملکرد ایرانسل در تحول دیجیتال
تقدیر کمیسیون صنایع مجلس از عملکرد ایرانسل در تحول دیجیتال

در ادامه این دیدار، گزارشی نیز از اقدامات انجام شده در مرکز عملیات شبکه (NOC) و «سامانه بومی نگهداری دیجیتال شبکه (Digital Maintenance)» ایرانسل، اقدامات ایرانسل در ایجاد زنجیره خدمات دیجیتال برای توانمندسازی کسب‌وکارهای دیجیتال و نیز راهکارهای هوشمند ایرانسل مبتنی بر کلان‌داده، از جمله طرح مدیریت ترافیک با استفاده از هوش مصنوعی بر بستر شبکه ۵G، به نمایندگان مجلس شورای اسلامی ارائه شد.

بخش دیگری از گزارش ارائه شده به اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، مربوط به سرمایه‌گذاری ایرانسل در گروه اسنپ بود که اقدامات این شرکت در حوزه اقتصاد دیجیتال، مورد استقبال نمایندگان مجلس قرار گرفت.

همکاری ایرانسل و شرکت فولاد مبارکه سپاهان در طرح تحول دیجیتال این شرکت به عنوان نخستین ورود نسل پنج تلفن‌همراه در حوزه صنعت ایران نیز از جمله دیگر اقدامات ایرانسل بود که گزارش آن به نمایندگان مجلس ارائه شد. اعضای کمیسیون صنایع مجلس در این زمینه، ابراز امیدواری کردند با نتایج مثبت حاصل از این همکاری، شاهد تسری آن به سایر صنایع کشور باشیم.

عملکرد ایرانسل در تحول دیجیتال
عملکرد ایرانسل در تحول دیجیتال

در این دیدار همچنین رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی، با تقدیر از اقدامات ایرانسل در حوزه دیجیتال، به سرمایه‌گذاری اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران در گروه اسنپ اشاره کرد و گفت: «اسنپ، یک نمونه موفق در زمینه اشتغال‌زایی از طریق حمایت از کسب‌وکارهای دیجیتال و تحول دیجیتال در سبک زندگی ایرانیان است و لازم است تا این تجربه، به حوزه‌های دیگر نیز تعمیم یابد».

دکتر عزت‌الله اکبری تالارپشتی همچنین با اشاره به گزارش ارائه شده درباره چالش‌های موجود در توسعه زیرساخت شبکه ملی اطلاعات، از جمله در بخش‌های هسته، دسترسی و انتقال شبکه اپراتورها، بر لزوم بررسی این چالش‌ها در مجلس شورای اسلامی و تصویب قوانین مورد نیاز، تأکید کرد.

وی افزود: «ایرانسل، اپراتوری است که اقدامات مثبت و تحول‌آفرینی را در زمینه اقتصاد دیجیتال به ثمر رسانده و در این زمینه، در کشور، یک کسب‌وکار الگو و امیدبخش است».

تقدیر کمیسیون صنایع مجلس از عملکرد ایرانسل
تقدیر کمیسیون صنایع مجلس از عملکرد ایرانسل

همچنین در بخش دیگری از این دیدار، اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با اشاره به فقدان سند جامع و بالادستی در حوزه ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، خواستار همکاری ایرانسل برای تدوین این سند، با توجه به تجربه بین‌المللی نخستین ارائه‌دهنده ۵G و رکورددار سرعت اینترنت در ایران، شدند.

اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس، همچنین با اشاره به شکست انحصار و تعدیل شدن تعرفه‌ها در صنعت حمل‌ونقل با ورود اسنپ به این صنعت، پیشنهاد کردند که خدمات گروه اسنپ در حوزه حمل‌ونقل، به حمل‌ونقل بین جاده‌ای و حمل‌ونقل سنگین نیز توسعه یابد.

پایان پیام

خرید محصولات عشایری از سایت‌های معتبر با کد تخفیف گلونی
کلیک کنید

کد خبر : 257409 ساعت خبر : 5:16 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=257409
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات