ضرورت رسیدگی به وضعیت مدارس و دانش آموزان

ضرورت رسیدگی به وضعیت مدارس و دانش آموزان

رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت بر ضرورت بازدید از بوفه‌های فروش اغذیه به دانش آموزان پس از بازگشایی مدارس توسط بازرسان بهداشت محیط تاکید کرد.

به گزارش گلونی به نقل از وبدا، دکتر احمد جنیدی رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: «مدارس یا بازگشایی شده‌اند یا در برخی استان‌ها در حال بازگشایی هستند بنابراین لازم است بازرسان بهداشت سلامت محیط و کار ضمن بازدید از مدارس بر روند تهویه کلاس‌ها، محیط کلاس‌ها، سالن‌ها، سرویس‌های بهداشتی، نحوه گندزدایی و مواد گندزدا بوفه‌ها و تجمعات مدارس در اپیدمی کرونا نظارت داشته باشند».

وی با بیان اینکه سرویس مدارس توسط بازرسان بهداشت محیط باید به صورت جدی بررسی و نظارت شود، تاکید کرد: «پنجره سرویس‌های ایاب و ذهاب دانش آموزان باید باز باشد تا تهویه صورت گیرد و یا از سیستم‌های مناسب جهت تهویه استفاده شود».

ضرورت رسیدگی به وضعیت مدارس و دانش آموزان

دکتر جنیدی در ادامه با اشاره به اینکه نظارت بر تهویه کلاس‌ها و تجمعات در زنگ ورزش دانش آموزان و دست به دست شدن وسایل ورزشی نیز اهمیت ویژه‌ای دارد، عنوان کرد: «نکته دیگر واکسیناسیون دانش آموزان، معلمان، کارکنان و راننده‌های سرویس مدارس است که باید بطور جدی توجه شود».

رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در پایان با بیان اینکه هر سال در این فصل شاهد پدیده اینورژن و تشدید آلودگی هوا به ویژه در کلانشهرها هستیم، تصریح کرد: «متأسفانه در برخی کلانشهرها با همزمانی آلودگی هوا و کرونا مواجه هستیم و طبق مطالعات آلودگی هوا ضمن تشدید بیماری‌هایی نظیر بیماری‌های قلبی، موجب تشدید کرونا نیز می‌شود.

از معاونین بهداشت دانشگاه‌ها درخواست دارم تشکیل جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا را با حضور استانداران و مدیران استان‌ها پیگیری کنند و مصوبات کاربردی و موثری جهت کاهش الاینده‌های هوا داشته باشیم».

پایان پیام

خرید چای ایرانی از سایت‌های معتبر با کد تخفیف گلونی
کلیک کنید

کد خبر : 255100 ساعت خبر : 9:39 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=255100
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات