کاشت زعفران در برج میلاد؛ توجه به گیاهان بومی و زیبای ایرانی

کاشت زعفران در برج میلاد؛ توجه به گیاهان بومی و زیبای ایرانی

به گزارش گلونی حسین آخانی در اینستاگرامش درباره کاشت زعفران در برج میلاد نوشت:

«بالاخره توجه به گونه‌های ایرانی در فضای سبز حرکت کُند خود را شروع کرده است. امروز (۱۵ آذر) روزنامه همشهری عکس تیتر خود را به گل کردن زعفران‌ها در برج میلاد اختصاص داده است.

اگرچه این یک قدم کوچک است ولی آغازی است که امیدوارم ادامه پیدا کند. ایران سرزمین زعفران است؛ زعفران نه تنها یکی از گران‌ترین محصولات ایران است بلکه یکی از زیباترین گیاهان پیازی ایران نیز محسوب می‌شود.

در ایران ۸ گونه خودروی زعفران و یک گونه کاشته‌ شده داریم که بعضی در بهار و بعضی در پاییز گل می‌کنند.

زعفران‌های ایران به رنگ‌های مختلف زرد، سفید، بنفش، ارغوانی و صورتی دیده می‌شوند.

استفاده از زعفران در فضای سبز اروپا متداول است. برلین یکی از شهرهای اروپایی است که چه در باغ گیاه‌شناسی و چه در سایر مناطق شهر و باغچه‌های اطراف خیابان‌ها زعفران کاری می‌شود.

از خانم نفیسه صمدی دانشجوی سابقم تشکر می‌کنم که در مدتی که به برج رفته است، آرام آرام در حال تغییر نگاه مدیران برج میلاد به فضای سبز است».

به گزارش مهر نفیسه صمدی، مسئول فضای سبز برج میلاد تهران درباره این اتفاق به سایت جهان‌نیوز گفته است: «حدود ۶۰۰ کیلوگرم پیاز زعفران به‌صورت آزمایشی در مساحتی به وسعت ۸۰۰ متر مربع کشت شده است.

بسیار جالب است که در کمتر از یک ماه این گیاهان به گل نشستند و به‌ تدریج تمام گیاهان در حال گل‌دهی هستند و در بخشی از این مزرعه هم کار برداشت گل‌های زعفران انجام شده است.

این کشت آزمایشی که جواب مثبتی به ما داده است، در ارتفاع حدود ۱۴۰۰ متری انجام شده و در میانه شهر تهران قرار دارد. این کار می‌تواند در قسمت‌های مختلف تهران پایلوت شود و در صورت جواب‌دهی، در دیگر نقاط شهر نیز استفاده شود».

پایان پیام

خرید زیتون از سایت‌های معتبر با کد تخفیف گلونی
کلیک کنید

کد خبر : 256837 ساعت خبر : 1:24 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=256837
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات