بریدن انگشتان و آسیب به گردن یک محیط‌ بان

بریدن انگشتان و آسیب به گردن یک محیط‌ بان

یدالله همتی‌پناه محیط‌بان ۵۰ ساله در صف نانوایی مورد سوء قصد توسط شکارچیان قرار گرفت.

بریدن انگشتان و آسیب به گردن یک محیط‌ بان

به گزارش گلونی سرهنگ جمشید محبت‌خانی فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: «روز گذشته یدالله همتی‌پناه محیط‌بان ۵۰ ساله با حدود ۲۰ سال سابقه در صف نانوایی مورد سوء قصد توسط شکارچیان قرار گرفته و در این درگیری، شکارچیان با تیزبر انگشتان محیط‌بان ما را به صورت عمیق بریده‌اند و سپس دستان او را شکسته و بعد با تیزبُر به گردن آن ضربه وارد کرده‌اند که اگر این ضربه عمیق‌تر وارد می‌شد، ممکن بود به مرگ او منجر شود».

وی در مورد علت این درگیری و بریدن انگشتان و گردن یک محیط‌بان گفت: «این افسر محیط‌بان ایوان از توابع استان ایلام است، سال گذشته این ۲ شکارچی غیر مجاز را هنگام ماهی‌گیری دستگیر کرده بود و پس از معرفی آن‌ها به مراجع قضایی که منجر به پرداخت جریمه توسط این شکارچیان شده بود، او را نشان کرده بودند و دیروز بعد از ظهر به جان او سوء قصد کردند».

محبت‌خانی گفت: «این افراد تحت تعقیب قضایی قرار دارند».

محبت‌خانی در پایان گفت: «محیط‌بان مجروح به دلیل متورم شدن دستش به دلیل جراحات وارده فردا صبح تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد».

ضاربان محیط بان ایلامی دستگیر شدند

فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست از دستگیری ضاربان محیط بان ایلامی خبر داد.

سرهنگ جمشید محبت‌خانی فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام این خبر گفت: «در پی حادثه روز ششم دی‌ماه سال جاری «یدالله همتی پناه» محیط‌بان ایلامی که در صف نانوایی مورد سوءقصد توسط شکارچیان غیرمجاز قرارگرفته بود، عوامل شناسایی و دستگیر شدند».

وی ادامه داد: «در این درگیری شکارچیان با تیز بر انگشتان این محیط‌بان را بریدند و دست او را شکستند و به گردن وی نیز آسیب وارد کردند که اگر جراحات وارده به گردن عمیق‌تر بود می‌توانست منجر به مرگ شود».

این مقام مسئول افزود: «حال عمومی وی خوب و رو به بهبودی گزارش شده است».

به گفته سرهنگ جمشید محبت خانی ضاربان محیط‌بان ایلامی پس از دستگیری تحویل مقامات قضایی شدند.

همچنین بخوانید:

یک نصیحت برای محیط بانان و شکارچیان

رای به قصاص نفس یک محیط‌بان صادر شد

پایان پیام

خرید زیتون از سایت‌های معتبر با کد تخفیف گلونی
کلیک کنید

کد خبر : 258852 ساعت خبر : 2:34 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=258852
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات