سیل در کرمان و تلاش برای یافتن ۲ کودک مفقود شده

سیل در کرمان و تلاش برای یافتن ۲ کودک مفقودی

به گزارش گلونی به نقل از ایرنا پیکر یکی از این افراد در شهرستان قلعه‌گنج در جنوب استان و دیگری، یکی از ۲ کودک مفقود شده در شهرستان ریگان در شرق کرمان بوده است.

رییس جمعیت هلال احمر ریگان گفت: «از ۲ کودک مفقود شده در سیلاب پیکر بی‌جان یک کودک پیدا شد».

بهزاد عارف در گفت و گو با خبرنگار ریگان تصریح کرد: «با تلاش نیروهای امدادی ۲ شهرستان ریگان و فهرج پیکر یکی از کودکان پیدا شد.»

وی افزود: «تلاش برای یافتن کودک مفقود شده دیگر ریگانی ادامه دارد».

رییس جمعیت هلال احمر ریگان تصریح کرد: «با توجه به شدت سیلاب و توفان شن به صورت همزمان و تاریکی هوا از گروه آفرود بم نیز دعوت شده است».

عارف همچنین از نجات سه فرد دیگر که در حاشیه رودخانه در سیلاب گرفتار شده بودند توسط نیروهای امدادی خبرداد.

پیکر دیگر در جنوب استان

رییس جمعیت هلال احمر قلعه‌گنج در جنوب کرمان هم به ایرنا گفت: «پیکر بی‌جان جوانی که امروز در رودخانه نزدیک روستای شریک‌آباد مفقود شده بود در پایین دست رودخانه پیدا شد.

به گزارش ایرنا سیل در کرمان از دیروز تاکنون در نقاط مختلف استان باعث انسداد بیش از ۱۷۰ راه روستایی ، آبگرفتگی افزون بر ۷۰ منزل و قطع آب، برق و تلفن برخی نقاط شده است.

امین باقری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تشدید سیلاب در ریگان عنوان کرد: «همچنین جاری شدن سیلاب راه ۴۵ روستای این شهرستان را مسدود کرد».

فرماندار ریگان تاکید کرد: «تمامی روستاهای مناطق کوهستانی ریگان هم‌اکنون در محاصره سیلاب قرار دارند و قطع برق ۳۰ روستا و تلف شدن دام‌ها از دیگر خسارات سیلاب در این شهرستان است».

وی از اعزام ده‌ها اکیپ امدادی به مناطق سیل‌زده ریگان خبر داد و اظهار داشت: «با توجه به اینکه هر لحظه بر شدت و سرعت سیلاب در این شهرستان افزوده می‌شود شهروندان از تردد در حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند».

هواشناسی کرمان هفته گذشته هشدار نارنجی صادر کرده بود اما روز گذشته سطح و رنگ هشدار را تغییر داد و خواستار افزایش اقدامات پیشگیرانه و مراقبت‌ها شد.

این هشدار در حالی است که در سیل چند روز پیش در جنوب استان شاهد خسارت‌های به نسبت زیادی به زیرساخت‌های مختلف بودیم و میزان خسارت‌ها افزون بر ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعلام شده بود.

براساس پیش‌بینی هواشناسی بارش‌ها تا عصر چهارشنبه هفته جاری (۲۹ دی) تداوم خواهد داشت و با توجه به شدت بارش‌ها و با عنایت به رطوبت خاک و گل و لای باقیمانده از بارش‌های قبل، احتمال جاری شدن سیلاب وجود دارد.

پایان پیام

خرید عسل از سایت‌های معتبر با کد تخفیف گلونی
کلیک کنید

کد خبر : 260713 ساعت خبر : 2:52 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=260713
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات