دردسرهای نوشتن نامه استعفا یکی دو تا نیست

درد دل یک بیمار با روانشناس

دردسرهای نوشتن نامه استعفا یکی دوتا نیست

به گزارش گلونی آقای دکتر چند روزی بود که می‌خواستم نامه استعفا بنویسم، اما نمی‌توانستم.

نه اینکه نخواهم؛ باور کنید از روزی که احساس کردم نمی‌توانم مسئولیتم در شرکت را به درستی انجام دهم تصمیم به نوشتن استعفا کردم.

وقتی در نامه نوشتم علت استعفا این است که کار ارباب رجوع را عقب انداختم تا به کارهای شخصی‌ام برسم، به فکر فرو رفتم. چرا که این دلیل معادل یک دهم کاری بود که همکارم در پستی دیگر انجام می‌داد.

من هم با خودم فکر کردم نکند اگر من استعفا بدهم یک نفر مانند او را بیاورند و وضع بدتر بشود.

این شد که نوشتن نامه استعفا را به تعویق انداختم و تمام مدت سعی کردم وقت استراحتم را هم در اختیار مراجعین بگذارم تا خیالم برای جبران کارهای گذشته، راحت باشد.

اما نمی‌دانم اوضاع چگونه پیش رفت که در درخواست بعدی دو مورد عصبانیت، دو مورد غیبت و یک مورد جابه‌جا کردن نوبت‌ها را هم نوشتم.

هر چند آن زمان دوباره فکر کردم با توجه به سوابق بقیه همکاران، من هنوز تخلف شدیدی مرتکب نشدم و ابقای من به نفع خودشان خواهد بود.

تا اینکه یک روز یکی از مراجعان تهدید کرد گزارش اهمال کاری من را به افراد بالادست می‌دهد. راستش آن موقع درخواست استعفایم درون کشو بود و بر سر دورانداختنش شک داشتم.

برای همین تصمیم گرفتم اگر کسی به شکایت آنها رسیدگی کرد، نامه را نشان دهم تا از نظر اخلاقی تبرئه شوم.

تا مدت زیادی نامه را نگه داشته بودم اما وقتی دیدم خبری از شکایت دیگری نشد، آن را هم دور انداختم. چون باید استعفانامه جدیدی می نوشتم و مواردی را اضافه می‌کردم.

یک روز متوجه شدم همکارم سخت مشغول نوشتن است و در موقعیتی کمتر دیده شده، برگه اضافی احتیاج دارد.

وقتی علت را جویا شدم گفت که دارد نامه استعفا می‌نویسد اما فکر می‌کند دلیلش کافی نیست. چون کارهایی که من انجام می‌دهم از کارهای او به مراتب بدتر است.

بعد از اینکه از هم دلخور شدیم، تصمیم گرفتیم هر دو استعفا بنویسیم تا ببینیم کدام یک قبول خواهد شد. پس استعفای‌مان را نوشتیم و تحویل رئیس شرکت دادیم، اما هنوز جوابی به ما نرسیده است.

فکر کنیم سر شکایاتی که در گذشته مراجعان به آنها داشتند، کمی با ما سرسنگین هستند.

من هم از فرصت استفاده کردم تا اول وقت خدمت شما برسم و بپرسم که ما در این فاصله باید همانند کارمندان قبلی باشیم یا در ساعات اداری به اینجا بیاییم و مشکلات‌مان را با شما در میان بگذاریم؟

راستش را بخواهید می‌خواهم یک بار دیگر نامه استعفا بنویسم تا تخلفات را به‌روز کنم.

اصلاً می‌خواهید یک بار با هم این نامه را بنویسیم؟

راستش شما هم بنویسید بد نیست. می‌دانید که … چند هفته‌ای است به اینجا می‌آیم و شما فقط گوش می‌دهید و به جای من، برای اطرافیانم آرام‌بخش می‌نویسید.

فکر نمی‌کنید یک جای کار می‌لنگد و وقت آن رسیده که شما هم نوشتن نامه استعفا را تمرین کنید؟

قسمت‌های دیگر را بخوانید

پایان پیام

نویسنده: سارا ملاعباسی

ایرانی‌ها چه دغدغه‌هایی دارند؟
اینجا را ببینید

کد خبر : 263049 ساعت خبر : 1:07 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=263049
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات