نمایش هملت پشتکوهی فروردین و اردیبهشت به روی صحنه خواهد رفت

نمایش هملت پشتکوهی در فروردین و اردیبهشت به روی صحنه خواهد رفت

تئاتر «هملت پشتکوهی» عنوان یکی از تازه‌ترین آثار نمایشی تئاتر شهر است که از روز ۱۴ فروردین ماه سال ۱۴۰۱ به نویسندگی و کارگردانی ابراهیم پشتکوهی در تالار چهارسو به صحنه خواهد رفت.

به گزارش گلونی به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاترشهر، «هملت پشتکوهی» یکی از آثار نمایشی جدید  تئاترشهر به نویسندگی و کارگردانی ابراهیم پشتکوهی است که از روز ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ در تالار چهاسو میزبان علاقه‌مندان تئاتر است.

ابراهیم پشتکوهی طی یادداشتی درباره این نمایش توضیح داده است: «هملت پشتکوهی برای من یک تجربه هیجان انگیز است.

در تمام ۲۴ سالی که تئاتر کار می‌کنم هرگز نمایشی تا این حد نزدیک به زندگی کار نکرده بودم. اثری پست ناتورالیستی که ریشه‌هایش در آثار ایبسن و گورکی می‌رسد.

 خبری از فرم‌ها و تصاویر شاعرانه نیست و مهم‌ترین و سخت‌ترین کار من در این نمایش نامرئی کردن کارگردان است.

یک ساعت و نیم از زندگی یک خانواده در داستانی معمایی، جنایی به تصویر کشیده شده است.

این نمایش اول از همه خودم را غافلگیر کرد و می‌دانم که انسان‌های زیادی با آن می‌خندند و می‌گریند عین خود زندگی.»

در نمایش «هملت پشتکوهی» مهدی عطایی دریایی، مجید کشاورز، گاتا عابدی، افسانه برزکار، یاسمن صیاددقت کار، غزل لوری، سعید سلیمی و محمد جامه شورانی به عنوان بازیگر حضور دارند.

میراث پدیدار تهیه کننده ، ناصر ابراهیمی مجری طرح، سعید عیسایی و امیرحسین خلیل‌زاده گروه کارگردانی، نیلوفرسراجی منشی صحنه، بهرنگ عباسپور طراح صدا، بردیا دهقانی و مجتبا نیری طراحان صحنه، فاطیما پشتکوهی طراح لباس، هادی علیشاپور طراح نور، خیام مویدی و عیسا جنگانی طراحان پوستر، سهراب خان‌زاده و امین عطارنژاد عکاس، محمد لهاک مدیر روابط عمومی و تبلیغات و مدیر اجرایی، مریم بصیری‌فر مدیر برنامه‌ریزی، امیرحسین شیخان و بهار بلغاری گروه روابط عمومی، مجید انصاری دستیار مجری طرح و فریبرز دارایی مدیررسانه دیگر عوامل اجرایی این اثر نمایشی را تشکیل می‌دهند.

شایان ذکر است نمایش «احتمالات» به نویسندگی و کارگردانی علی شمس که طی هفته‌های گذشته در تالار چهارسو روی صحنه رفته بود، دوشنبه بیست و سوم اسفند ماه به اجرای خود پایان داد.

فعالیت تئاتر شهر در نوروز ۱۴۰۱ اعلام شد

پایان پیام

ایرانی‌ها چه دغدغه‌هایی دارند؟
اینجا را ببینید

کد خبر : 264471 ساعت خبر : 2:14 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=264471
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات