گلونی

یعقوب یادعلی درگذشت

یعقوب یادعلی درگذشت

یعقوب یادعلی درگذشت

یعقوب یادعلی درگذشت

یعقوب یادعلی در ۵۱ سالگی در بوستون آمریکا از دنیا رفت.

به گزارش گلونی احمد حسن‌زاده، داستان‌نویس و از دوستان نزدیک یعقوب یادعلی با تأیید خبر درگذشت این داستان‌نویس به ایسنا گفت: «همسر یعقوب تماس گرفت و گفت عصر گذشته به وقت آمریکا (سوم اسفندماه) برای گیراندن سیگار بیرون می‌رود که آمدنش طولانی می‌شود. به دنبال او که می‌روند می‌بینند روی زمین افتاده و با آمدن آمبولانس متوجه می‌شوند بر اثر ایست قلبی از دنیا رفته است.

همه‌مان در بهت هستیم زیرا او سنی نداشت و پیش‌تر هم مشکل قلبی نداشت. چند ماه پیش ایران آمده بود و حالش خوب بود. چند شب پیش هم با هم تلفنی صحبت کرده بودیم».

به گفته او، هنوز خانواده یادعلی درباره برگرداندن پیکر او به ایران و یا خاکسپاری‌اش در آمریکا تصمیمی نگرفته‌اند.

یعقوب یادعلی متولد سال ۱۳۴۹ در نجف‌آباد بود. رمان «آداب بی‌قراری» مشهورترین اثر اوست که موفق به کسب چند جایزه ادبی شده است. از جمله دیگر آثار این نویسنده می‌توان به «آداب بی‌قراری»، «آداب دنیا»، «متغیر منصور»، «آمرزش زمینی»، «حالت‌ها در حیاط» و «احتمالِ پرسه و شوخی» اشاره کرد.

طبق اطلاعات ایمنا، داستان «تیمسارها و دکه» از مجموعه احتمال پرسه و شوخی، در دوره دوم ۱۳۸۱ جایزه هوشنگ گلشیری به‌عنوان تک داستان برگزیده توسط داوران انتخاب و در کتاب نقش ۸۰ منتشر شد.

یادعلی همچنین در سال ۱۳۸۰ برنده دوم مسابقه بزرگ داستان عصر پنج‌شنبه برای داستان «مثل تنی پشت و رو شده» بود، ضمن اینکه در همان سال نیز برای مجموعه داستان «احتمال پرسه و شوخی» برنده سومین دوره انتخاب کتاب سال نویسندگان و منتقدان مطبوعات شد.

این نویسنده در چند سال اخیر در آمریکا سکونت داشت.

پایان پیام

ایرانی‌ها چه دغدغه‌هایی دارند؟
اینجا را ببینید

خروج از نسخه موبایل