درخواست تامین آب روستای توردان شهرستان بمپور در سیستان و بلوچستان

درخواست تامین آب روستای توردان شهرستان بمپور در سیستان و بلوچستان

به گزارش گلونی کارزاری مبنی بر درخواست تامین آب روستای توردان شهرستان بمپور در حال برگزاری است.

سال‌هاست که نقاط مختلفی از کشورمان با معضل کمبود آب یا بعضا بی‌آبی دست و پنجه نرم می‌کنند که متأسفانه این موضوع تازگی ندارد اما نباید فراموش کنیم که این مشکل همچنان برای مردم ساکن در این مناطق سخت است و نبود آب برای اهالی این نقاط عادی نشده است.

این بار نقل این متن بیان مشکل آب برای روستای توردان شهرستان بمپور در استان سیستان و بلوچستان است که گریبان‌گیر اهالی ساکن در این روستا شده است.

روستای توردان در دهستان میرآباد بخش کلاتان شهرستان بمپور است که بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن که در سال ۱۳۹۵ انجام شده، جمعیت این روستا ۲٬۶۲۳ نفر یا به عبارتی ۶۵۵خانوار بوده است.

بر کسی پوشیده نیست که تغییر اقلیم و شرایط آب و هوایی کره زمین در کشور ما نیز تأثیرات زیان‌باری داشته اما آیا با چاره‌اندیشی درست و اقدام عملی سازنده با بهره‌گیری از روش‌های نوین مقابله با معضل کمبود آب، باز هم نمی‌شود مشکل این خطه را برطرف کرد؟

این روستا در نزدیکی شهرستان بمپور و دارای جاذبه‌های گردشگری همچون: ریگزارهای مرتفع، رودخانه و نخلستان‌هایی است که خرمای مرغوب بلوچستان در آن تولید می‌شود.

حال در سایت کارزار، اهالی توردان درخواست خود را نسبت به حل مشکل کمبود آب این روستا به استاندار سیستان و بلوچستان ارائه کرده‌اند تا اقدامات و دستورات عملی لازم هر چه سریع‌تر انجام شود.

برای امضای این کارزار به این لینک مراجعه کنید.

برای مشاهده سایر کارزارها و حمایت از آنها روی این لینک کلیک کنید.

پایان پیام

نویسنده: ملیکا طاهری عطار

ایرانی‌ها چه دغدغه‌هایی دارند؟
اینجا را ببینید

کد خبر : 266320 ساعت خبر : 10:30 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=266320
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات