فعالیت مجموعه تئاتر شهر آغاز شد

معرفی کامل نمایش های جدید

فعالیت مجموعه تئاتر شهر آغاز شد

فعالیت مجموعه تئاتر شهر از روز هفتم فروردین ماه سال ۱۴۰۱ همزمان با فرا رسیدن روز ملی هنرهای نمایشی با به صحنه رفتن دو اثر نمایشی آغاز می‌شود.

به گزارش گلونی به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاترشهر، همزمان با فرا رسیدن روز ملی هنرهای نمایشی دو اثر نمایشی در تالارهای اصلی و سایه تئاتر شهر آغازگر فعالیت‌های اجرایی این مجموعه در سال ۱۴۰۱ است.

«دکتر نون زنش را بیشتر از مصدق دوست دارد» به نویسندگی شهرام رحیمیان و کارگردانی هادی مرزبان عنوان یکی از تازه‌ترین آثار نمایشی تئاترشهر است که از روز هفتم فروردین ماه ساعت ۱۹:۳۰ به مدت زمان ۹۵ دقیقه و قیمت بلیت ۱۰۰ هزار تومان در تالار اصلی مجموعه اجرای خود را آغاز می‌کند.

نمایش «دکتر نون زنش را بیشتر از مصدق دوست دارد»، بستری عاشقانه و سیاسی دارد و در خلاصه داستان آن آمده: «اسفندیار و ملک‌تاج از کودکی چنان به هم علاقه‌مند بودند که دقیقه‌ای از یکدیگر جدا نمی‌شدند شرایطی که در نهایت منجر به ازدواج آنها شد. حال در کودتای ۱۳۳۲از اسفندیار (دکتر نون) که از یاران نزدیک و وفادار دکتر مصدق است، خواسته می‌شود مصاحبه‌ای ضد نخست وزیر انجام دهد که با مخالفت او مواجه می‌شود. اسفندیار به زندان می‌افتد او  برای انجام مصاحبه به انواع شکنجه متوسل و هر بار با مقاومت دکتر نون روبه‌‌رو می‌شود تا اینکه پای ملک‌تاج به میان می‌آید و جدال میان عشق و وفاداری به نخست وزیر آغاز می‌شود…»

حامد ‌کمیلی، بهنام تشکر، شیوا ‌مکی‌نیان، عارفه ‌معماریان، زهره پرتوی، کامبیز ‌امینی، علی خازنی، محمدرضا بختیاری، سامان ‌تیرانداز، مرجان ‌آقانوری، آیه قبادیان، غلامرضا پودینه، شاهین علی پور، فائزه زکاوتی، نازنین سمر، زهره رستگار مقدم، ابوالفضل ‌وزیری، سجاد احمدی‌نیا، علی یارلو، مهراد ابریشم کار، حمیدرضا ژاله، آرش نظری، آرزو ‌صرّاف‌رضائی، گلریز ابراهیم، لیدا حکانی، معصومه آمدگی، لیلا احمدی، محدثه صیفی، کسری ریاحی، کیمیا نوری، آسف جعفری، نرگس ‌میرفتاح، غزال فرشیدفر، فاطمه لنگری، حامد اسفندیاری، طاها نوری، رضا بخشی، محمد رجبیان، علیرضا چمن‌ورز در این نمایش به عنوان بازیگر حضور دارند.

در تالار چهارسو هم یک اثر نمایشی جدید به نام «هملت پشتکوهی» به نویسندگی و کارگردانی ابراهیم پشتکوهی از روز یکشنبه چهاردهم فروردین ماه ساعت ۱۹:۱۵ با مدت زمان ۸۵ دقیقه و قیمت بلیت ۷۰ هزار تومان روی صحنه می‌رود.

در خلاصه داستان این نمایش که با بازی مهدی عطایی دریایی، مجید کشاورز، گاتا عابدی، افسانه برزکار، یاسمن صیاددقت کار، غزل لوری، سعید سلیمی و محمد جامه شورانی روی صحنه می‌رود، آمده است:« در محله قدیمی بندرعباس پیرزنی به قتل می‌رسد. در خانه طلای صولت آج گم می‌شود. برکه آج رازی دارد که در مورد گفتنش به خانواده تردید دارد.»

«خماری» عنوان دیگر نمایش جدید مجموعه تئاتر شهر است که از روز چهاردهم فروردین ماه سال ۱۴۰۱ به نویسندگی و کارگردانی امین بهروزی در تالار قشقایی این مجموعه میزبان علاقه‌مندان تئاتر خواهد بود.

سهیلا گلستانی، محسن حسن‌زاده، پردیس شیروانی، خالق استواری، ایمان دبیری گروه بازیگران این اثر نمایشی را تشکیل می‌دهند که از تاریخ یاد شده ساعت ۱۹:۴۵ با مدت زمان ۷۵ دقیقه و قیمت بلیت ۶۰ هزار تومان میزبان علاقه‌مندان است.

در توضیحات این نمایش به نقل از کارگردان آمده است: « کلیت متن درباره این مفهوم است که اصلاً پدیده خماری چیست و در عملکرد هر فرد چه تأثیری می‌گذارد؟ به شکلی که فردی که به هر صورت دچار پدیده خماری شده است برای مبارزه با آن می‌تواند دست به هر کاری بزند و این پدیده می‌تواند ربطی هم به مواد مخدر نداشته باشد.»

در تالار سایه مجموعه نیز نمایش «بی‌خوابی به نویسندگی و کارگردانی سعید هاشمی‌پور و بازی رضا بهرامی، علی تابع امام،  هورا سلیمانی، سحر گلشیرازی و امین نبی‌اللهی از روز یکشنبه هفتم فروردین ساعت ۱۹ به مدت زمان ۸۰ دقیقه و قیمت بلیت ۴۰ هزار تومان اجراهای خود را از سر می‌گیرد.

در خلاصه داستان نمایش «بی‌خوابی» آمده است: «پدرام، دوست سمانه که مدیرعامل یک شرکت بزرگ تجاری است، بر اثر یک اتفاق کشته می‌شود و پدر پدرام مدیریت شرکت را به هادی (پسر عموی پدرام) می‌سپرد. یک سال بعد، سمانه به شواهدی دست می‌یابد که نشانگر اتفاقات تازه‌ای است.»

فعالیت تئاتر شهر در نوروز ۱۴۰۱ اعلام شد

پایان پیام

ایرانی‌ها چه دغدغه‌هایی دارند؟
اینجا را ببینید

کد خبر : 265102 ساعت خبر : 9:10 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=265102
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات