فیلم کوتاه خراش و دروغی که پایان ندارد

فیلم کوتاه خراش و دروغی که پایان ندارد

به گزارش گلونی پنهان کردن حقیقت از اطرافیان و کسانی که با آنها زندگی می‌کنیم، یکی از مسائلی است که می‌تواند هر فردی را به ورطه اضطراب و نگرانی بکشاند.

حال اگر پنهان کردن واقعیت از یک کودک در میان باشد، می‌تواند درصد نگرانی را بالاتر ببرد و دروغ‌هایی گفته شود که مشخص نیست تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد.

فیلم کوتاه خراش به کارگردانی مجید امینی، داستان مادر و دختری است که برای بدرقه پدر دختر می‌خواهند به فرودگاه بروند اما اتفاقاتی می‌افتد که مسیرشان را تغییر می‌دهد.

تعلیقی که در ابتدا ایجاد شده و تا انتها بیننده را با خود می‌کشاند، طراحی جزئی و دقیقی دارد. به طوری که مخاطب می‌داند یک پنهان کاری صورت گرفته، اما نمی‌تواند آن را به طور واضح از دل داستان بیرون بکشد.

هر چند که زمان این فیلم در کل ۱۰ دقیقه است، اما کارگردان به خوبی نشان می‌دهد که پنهان‌کاری و دروغ گفتن به کودکان تا چه اندازه می‌تواند در روحیه و رفتار آنها اثر بگذارد و در نهایت به آنها صدمه بزند.

موضوعی که به نام فیلم هم مربوط است و از خراشی گفته می‌شود که بر روح آدم‌ها اثر می‌گذارد.

گفتنی است از نکات قابل توجه این فیلم می‌توان به بازی «ساره رشیدی» در نقش «لیلا» اشاره کرد.

مخاطبان که او را با اجرای استندآپ در فصل دوم خنداننده‌شو به خاطر می‌آورند، این بار با بازیگری روبه‌رو هستند که از ایفای نقش جدی نیز برآمده است.

در کل این فیلم کوتاه را می‌توان اثری دانست که در مدت زمان کوتاه، انرژی و محتوای قابل توجهی را به مخاطب منتقل کرده و ذهن او را در همان مدت درگیر داستانی عمیق می‌کند.

این فیلم را می‌توانید از فیلیمو تماشا کنید.

نقد سایر فیلم‌های داخلی و خارجی را در این لینک بخوانید.

پایان پیام

نویسنده:  سارا ملاعباسی

ایرانی‌ها چه دغدغه‌هایی دارند؟
اینجا را ببینید

کد خبر : 265003 ساعت خبر : 9:30 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=265003
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات