مطالبه جمع آوری زباله های حاشیه جاده های استان های شمالی کشور

مطالبه جمع آوری زباله های حاشیه جاده های استان های شمالی کشور

به گزارش گلونی این روزها کارزاری مبنی بر مطالبه جمع آوری زباله های حاشیه جاده های استان های شمالی کشور در حال برگزاری است.

سال‌هاست که استان‌های شمالی کشور، گیلان و مازندران و گلستان با معضل تولید بی‌شمار و غیر قابل توصیف زباله و نحوه امحای درست و اصولی این حجم وسیع از زباله مواجه هستند.

خب عیان است که بخش زیادی از تولید این زباله‌ها و رهاسازی غیر منصفانه آن‌ها در هر گوشه و کنار طبیعت، به عهده مسافران و گردشگرانی است که به شهرهای شمالی سفر می‌کنند.

بهبود این شرایط فاجعه‌آمیز برای محیط زیست و طبیعت مظلوم شمال کشور، هم اصلاح رفتار مردم گردشگر و اهالی بومی منطقه را می‌طلبد و هم همت مسئولان ذی‌ربط را تا هم کمتر زباله تولید و در طبیعت بی‌نظیر شهرهای شمالی رها شود و هم زباله‌های ایجاد شده به شیوه‌ای اصولی که برای محیط زیست شمال کشورمان مخرب و زیان‌آور نباشد، بازیافت و امهاء شوند.

متأسفانه وضعیت محیط زیست استان‌های شمالی کشور به هیچ عنوان خوب نیست و باید گفت که وخیم است. از جمله نمودهای این وضع نامساعد وجود زباله‌های فراوان در حاشیه نوار ساحلی دریای خزر و جاده‌های این استان‌هاست.

به همین دلیل در سایت کارزار درخواستی خطاب به رییس سازمان حفاظت از محیط زیست و استانداران گیلان و مازندران و گلستان ارائه شده تا با بسیج امکانات، نسبت به جمع‌آوری و تخلیه و بازیافت اصولی این زباله‌ها اقدام جدی و عملی کنند.

امید است این موضوع با همکاری و همراهی مسئولان شهری و روستایی و همچنین فعالان محیط زیست هر چه زودتر به هدف مطلوب برسد.

برای امضای این کارزار به این لینک مراجعه کنید.

برای مشاهده سایر کارزارها و حمایت از آنها روی این لینک کلیک کنید.

پایان پیام

نویسنده: ملیکا طاهری عطار

ایرانی‌ها چه دغدغه‌هایی دارند؟
اینجا را ببینید

کد خبر : 267058 ساعت خبر : 10:00 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=267058
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات