درخواست هزاران نفر برای نجات و احیای دریاچه ارومیه

درخواست هزاران نفر برای نجات و احیای دریاچه ارومیه

به گزارش گلونی جمعی از فعالان محیط زیست با راه‌اندازی کارزاری از رئیس دولت، رئیس مجلس و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خواستند دریاچه ارومیه را احیا کنند.

در متن این کارزار برای نجات و احیای دریاچه ارومیه که تا امروز بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ نفر آن را امضا کرده‌اند، آمده است:

«احتراما تقاضا می‌شود احیای دریاچه ارومیه را در دستور کار خویش قرار دهید. همانگونه که مستحضر هستید آب نقشی حیاتی در زندگی انسان‌ها دارد. بیایید به فکر سلامت زمین، خودمان و به فکر نسل‌های آینده باشیم.»

این کارزار تا تاریخ ۹ مرداد ۱۴۰۱ در این آدرس اینترنتی در حال جمع‌آوری امضاست.

گفتنی است طبق درخواست‌های قبلی، احیای دریاچه ارومیه از دغدغه‌های مهم مردم منطقه است. پیامدهای زیست‌محیطی بر اثر خشک‌شدن این دریاچه، از جمله ریزگردهای نمکی، از بین رفتن بخش کشاورزی و تهدید حیات میلیون‌ها ساکن منطقه شمال‌غرب کشور، باعث نگرانی است.

به گفته کارشناسان، با خشک شدن دریاچه ارومیه بیش از ۱۰ میلیارد تن نمک به‌ صورت گرد و غبار و طوفان بر سر مردم این ناحیه فرو خواهد ریخت و این بحران قرار نیست تنها گریبان آذربایجان را بگیرد، بلکه بسیاری از مناطق کشور را تحت‌ تأثیر قرار خواهد داد.

حیات و زندگی مردم این منطقه به احیای دریاچه ارومیه وابسته است. همچنین احیای این دریاچه و تبدیل آن به یک منطقه توریستی، به پیشرفت و شکوفایی مناطق اطراف آن خواهد انجامید و سود سرشاری را برای نهادهای دولتی به ارمغان خواهد آورد.

برای مشاهده سایر کارزارها و حمایت از آنها روی این لینک کلیک کنید.

پایان پیام

ایرانی‌ها چه دغدغه‌هایی دارند؟
اینجا را ببینید

کد خبر : 270390 ساعت خبر : 7:55 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=270390
اشتراک در نظرات
اطلاع از
2 Comments
چیدمان
اولین نظرات آخرین نظرات
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات

اگر احساسی داشته باشید فکری به حال دریاچه ارومیه بکنید اگر از توان کارشناسی شما خارج از کارشناسان خارجی کمک بگیرید محصولاتی که بیش از اندازه آب میبره کشتش کنار بذارید واردات این محصولات به نفع ایران .فکری به حال اب و خاک و هوای ایران کنید اگر وجدان داشته باشید.

با سلام با گسترش کشاورزی آبی بصورت باغات ویا کشتزارهای نیازمند به آب.همگی منجر به از بین رفتن دریاچه ارومیه شد.حال یا احیای دریاچه را بیخیال بشید.ویا برای احیای دریاچه از کشاورزی بصورت دیم.و عدم مجوز چاه های آب جهت احداث باغات وحتی از بین بردن باغات بدون ثمر.میتوان امید به احیای دریاچه ارومیه داشت.بنده راه دیگری نمی بینم.