گلونی

اعتراض به مصوبه کنکور در سال ۱۴۰۲

اعتراض به مصوبه کنکور در سال ۱۴۰۲

اعتراض به مصوبه کنکور در سال ۱۴۰۲

اعتراض به مصوبه کنکور در سال ۱۴۰۲

به گزارش گلونی جمعی از داوطلبان کنکور ۱۴۰۲ صبح امروز در اعتراض به مصوبه کنکور در سال ۱۴۰۲ مقابل سازمان سنجش آموزش کشور تجمع کردند. داوطلبان با شعارهایی همانند «در پرتو عدالت رئیس جمهور حمایت»، «عدالت آموزشی حق مسلم ماست»، «فریاد تک تک ما لغو تصویب شورا» و «مصوبه شورا بر ضد ما محرومان» خواهان لغو مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی شدند.

دکتر احمد توکلی رییس دیده بان شفافیت و عدالت آموزشی و عضو تشخیص مصلحت نظام در این جمع حضور داشت.

اعتراض به مصوبه کنکور در سال ۱۴۰۲

اعتماد نوشت: وزیر علوم، طی نامه‌ای به معاون حقوقی رییس‌جمهور درخصوص اینکه کدام یک از قوانین مصوب مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی باید اجرا شود استعلام نموده که معاون حقوقی رییس‌جمهور در پاسخ به استعلام وزارت عتف صریحا اعلام می‌نماید: «مطابق تدابیر مقام معظم رهبری، هر زمان که مجلس به موضوعی ورود کرده باشد، شورای عالی انقلاب فرهنگی صلاحیت ورود ندارد.»

 به دنبال تصویب و ابلاغ تغییرات و اصلاحات کنکور ۱۴۰۲ که دو بار برگزاری آزمون در سال، اعمال ۶۰ درصد سوابق تحصیلی و حذف سوالات ۴ درس عمومی از پربحث‌ترین این تغییرات بین خانواده‌ها، کنکوری‌ها و حتی فعالان حوزه آموزش عالی بوده، اعتراضات به خانه ملت هم رسید و نمایندگان معترض به شورای عالی انقلاب فرهنگی اخطار دادند که در صورت لغو نکردن این مصوبه، طرحی در مجلس به تصویب خواهد رسید که مصوبه شورا را از وجاهت قانونی ساقط کند.

ما یک‌باره شورای عالی انقلاب فرهنگی ورودی ناصحیح به این موضوع داشت. در مجلس به رییس‌جمهور گفتیم، به موضوع ورود پیدا کند و اجازه ندهد شورای عالی انقلاب فرهنگی بی‌محابا به کنکور وارد شود، هم‌اکنون این بحث که نظام آموزشی کشور نتوانسته عدالت آموزشی را محقق کند به عنوان یک دغدغه مطرح است و مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به عدالت آموزشی بی‌توجه است.

آموزش و پرورش بار‌ها اعلام کرده توانایی برگزاری امتحانات نهایی را ندارد و این زیرساخت هنوز در وزارت آموزش و پرورش فراهم نیست. مصوبه جدید کنکوری می‌تواند منجر به تقویت مافیای کنکور شود و طبقات متوسط و ضعیف جامعه آسیب خواهند دید و درنهایت خروجی مصوبه به نفع دهک‌های بالاتر است و الان هم بسیاری از دانش‌آموزان دهک‌های بالا در رشته‌های برتر پذیرفته می‌شوند. به شورای عالی انقلاب فرهنگی هم اخطار دادیم اگر مصوبه را پس نگیرند مجلس برای ایفای حقوق دانش‌آموزان ورود و طرحی را آماده خواهد کرد.»

مشاور کنکور کیست و چگونه بر آنتونی رابینز تاثیر می‌گذارد؟

پایان پیام

خروج از نسخه موبایل