هشدار هواشناسی؛ احتمال سیلابی شدن رودخانه های فصلی تهران

هشدار هواشناسی؛ احتمال سیلابی شدن رودخانه های فصلی تهران

اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت تداوم فعالیت سامانه بارشی، رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید در روز جمعه (۱۴ مردادماه) هشدار داد.

به گزارش گلونی به نقل از ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زرد رنگ  از تداوم فعالیت سامانه بارشی در ارتفاعات استان تهران، رگبار و رعد و برق و در نواحی مستعد احتمال بارش تگرگ، وزش باد شدید موقتی و خیزش گرد و خاک در نواحی جنوبی استان در روز جمعه (۱۴ مردادماه) خبر داد.

بر اثر این فعالیت بارشی احتمال سیلابی شدن رودخانه های فصلی، وقوع صاعقه و لغزندگی جاده‌های کوهستانی پیش‌بینی می‌شود.

اداره کل هواشناسی برای کاهش آسیب‌های احتمالی عدم تردد و اسکان در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، عدم جابه‌جایی عشایر، اجتناب از صعود به ارتفاعات، عدم پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و احتیاط در پرواز با هواپیماهای سبک را توصیه می‌کند.

گفتنی است هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند.

این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

همچنین بخوانید:

برخی تجارب جهانی از وقوع بلایای طبیعی

پس از سیل در آب شنا نکنیم

اخبار هواشناسی را از این لینک بخوانید

پایان پیام

ایرانی‌ها چه دغدغه‌هایی دارند؟
اینجا را ببینید

کد خبر : 272355 ساعت خبر : 4:12 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=272355
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات