بیمه صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی برقرار شد

بیمه صنعتگران و هنرمندان صنایع دستی برقرار شد

سرپرست اداره‌کل حمایت از تولید صنایع‌ دستی گفت: «بیمه صنعتگران و هنرمندان صنایع‌ دستی از امروز مجددا برقرار شد.»

به گزارش گلونی محمدحسین عسکرپور سرپرست اداره‌کل حمایت از تولید روز دوشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ در گفت‌ و‌ گو با خبرنگار میراث‌آریا، با اشاره به اهمیت بیمه هنرمندان صنایع‌دستی اظهار کرد: «خوشبختانه با تلاش‌های مهندس ضرغامی وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی، مریم جلالی معاون صنایع‌ دستی کشور و این اداره‌کل، بیمه صنعتگران از امروز برقرار شد».

او اضافه کرد: «از ابتدای سال جاری به علت عدم تامین اعتبار مورد نیاز بیمه صنعتگران و هنرمندان صنایع‌ دستی، بیمه این افراد قطع شده و هنرمندان به صورت شخصی هزینه حق بیمه خود را پرداخت می‌کردند».

عسکرپور افزود: «خوشبختانه تلاش‌های انجام شده از سوی این وزارتخانه نتیجه داد و مبلغ ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای بیمه هنرمندان صنایع‌ دستی و راهنمایان گردشگری تخصیص یافت».

سرپرست اداره‌کل حمایت از تولید صنایع‌ دستی یادآور شد: «پیرو پیگیری‌های وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی در هیئت دولت و همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط جلسه‌‌ای در روز دوشنبه مورخ ۱۴ شهریور با مدیرکل امور بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی در خصوص تمدید بیمه صنعتگران صنایع‌ دستی برگزار و مقرر شد نسبت به تمدید بیمه صنعتگران صنایع‌ دستی از سه ماهه دوم سال اقدام شود لذا صنعتگرا‌ن برای تمدید بیمه تأمین اجتماعی نیازی به واریز حق بیمه آزاد در سه ماهه دوم سال را  ندارند».

سرپرست اداره‌کل حمایت از تولید صنایع‌ دستی ادامه داد: «با تخصیص این مبلغ بیمه ۲۷۲۴ هنرمند صنایع‌ دستی که از ابتدای سال قطع شده بود، مجددا و از امروز برقرار شد».

او در پاسخ به سوالی درباره تعیین تکلیف مبالغی که هنرمندان صنایع‌ دستی از ابتدای سال برای حق بیمه خود پرداخت کرده‌اند، نیز گفت: «در این باره مذاکراتی را شروع کرده‌ایم و امیدوار هستیم به نتیجه برسد و خبر خوبی را در این باره به صنعتگر‌ان و هنرمندان به زودی اعلام خواهیم کرد».

مهارت قلم زنی سنتی ثبت ملی می شود

پایان پیام

ایرانی‌ها چه دغدغه‌هایی دارند؟
اینجا را ببینید

کد خبر : 274293 ساعت خبر : 10:12 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=274293
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات