گلونی

توالت خشک و استفاده از آن در کوهستان

توالت خشک و استفاده از آن در کوهستان

توالت خشک و استفاده از آن در کوهستان

توالت خشک و استفاده از آن در کوهستان

به گزارش گلونی صفحه هم‌کوله با انتشار ویدیویی نوشت:

«علاوه بر «آشغال نریزید» و «زباله‌هایتان را برگردانید»، به یک جمله هشدارآمیز دیگر هم نیاز داریم: «لطفاً در مکان مناسب … کنید!» یکی از این مکان‌های مناسب، توالت‌ خشک تخت فریدون است که البته برخی گردشگران انگار با کلمه خشک آن مشکل دارند!

با زباله نریختن درون توالت هم مشکل دارند! با حفظ محیط زیست هم مشکل دارند! این عزیزان فقط خودشان را می‌بینند و کلاً با همه‌چیز مشکل دارند!

علاوه بر اینکه باید از توالت خشک درست استفاده کنیم، باید یاد بگیریم جاهایی که توالت خشک نیست، چطور می‌توانیم خودمان را سبک کنیم!

طوری که بار سنگینی بر محیط زیست نباشد و طبیعت را نابود نکند! بله، هر کس موظف است در کوهستان در جای مناسب و با اصول این کار را انجام دهد و اگر متمدن و بافرهنگ نیست، حداقل ادای بافرهنگ‌ها و متمدن‌ها را دربیاورد.»

توالت خشک در کوهستان

توضیحات روح‌الله احمدی را از طریق ویدیوی زیر ببینید:

نماشای گلونی را دنبال کنید

گفتنی است طبیعت برای افرادی که حرفه‌ای هستند و با تجربه، متواضع است اما در مقابل آنها که ناشیانه وارد می‌شوند گاهی بسیار بی‌رحم می‌شود.

چرا که آموزش صحیح صرفاً به تجهیزات و ابزار کوهنوردی محدود نمی‌شود و پیش بینی کردن شرایط در لحظه و استفاده از امکانات در کوهستان، از شرایط کوهنوردی سالم است.

از این رو آموزش این موارد می‌تواند طبیعت‌گردی صحیح را ترویج دهد و از خطرات احتمالی بکاهد و همچنین فرهنگسازی کوهنوردی و فرهنگ طبیعت‌گردی را جا بیندازد

سایر آموزش‌های هم کوله را مشاهده کنید

پایان پیام

ایرانی‌ها چه دغدغه‌هایی دارند؟
اینجا را ببینید

خروج از نسخه موبایل