زنده گیری یک قلاده خرس قهوه ای در آمل

زنده گیری یک قلاده خرس قهوه ای در آمل

یک قلاده خرس قهوه‌ای که از ناحیه کمر دچارآسیب شده بود، زنده‌گیری و جهت درمان به کلینیک دامپزشکی سمسکنده منتقل شد.

به گزارش گلونی به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران، طی گزارش دریافتی یکی از دوستداران محیط زیست آمل مبنی بر زخمی شدن یک قلاده خرس قهوه‌ای، تیم امداد و نجات محیط زیست استان مازندران به همراه رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آمل و تیم عملیات آتش نشانی شهرستان بابل به محل مورد نظر اعزام و با توجه بعد مسافت و شرایط جغرافیایی محل، عملیات زنده‌گیری بامداد ۲۶ شهریورماه از طریق بیهوشی انجام شد.

با توجه به آسیب‌های وارده ناشی از اصابت چارپاره از سوی شکارچیان غیر مجاز، خرس آسیب‌دیده برای معاینه، بررسی‌های لازم دامپزشکی و تیمار و درمان به کلینیک و مرکز درمان پناهگاه حیات وحش سمسکنده ساری منتقل شد.

در ادامه با حضور دامپزشکان متخصص و با به کارگیری تجهیزات لازم رادیولوژی و درمان‌های اولیه بر روی خرس آسیب‌دیده انجام گرفت.

خرس زخمی که از ناحیه کمر دچار آسیب شده بود، قادر به حرکت از ناحیه دو پا نیست و در کلینیک سمسکنده تحت نگهداری و درمان است، تا بر اساس نتایج آزمایشات، در روزهای آینده تحت درمان قرار گیرد.

لازم به ذکر است، نشل و اندوار از مناطق تیر‌اندازی و شکار ممنوع جنوب شهرستان آمل و هم مرز با زیستگاه‌های کوهستانی بابل بوده و زیستگاه گونه‌های شاخص جانوری نظیر خرس قهوه‌ای، پلنگ، کل و بز و قوچ و میش وحشی است..

نجات و رهاسازی یک قلاده خرس قهوه ای در گیلان

تصاویری از خرس قهوه ای در ذخیره گاه زیست کره ارژن پریشان

پایان پیام

ایرانی‌ها چه دغدغه‌هایی دارند؟
اینجا را ببینید

کد خبر : 274603 ساعت خبر : 10:37 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=274603
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات