گلونی

چرا باید برای کوهنوردی خرج کنیم

چرا باید برای کوهنوردی خرج کنیم

چرا باید برای کوهنوردی خرج کنیم

چرا باید برای کوهنوردی خرج کنیم

به گزارش گلونی رضا ساکی نوشت: حتماً این شوخی را شنیده‌اید که می‌گویند از موتوری جنس نخرید چون جنسی که از موتوری خریداری شود اصل نیست.

حالا حکایت این باتوم شکسته است که هفته پیش سر گردنه سرلو دیدم. گردنه سرلو همان است که به «زین اسبی» هم معروف است. شرق گردنه مسیر قله کلکچال است و سمت غرب مسیر قله اسپیلت.

خب لابد تا همین جا برخی به خود گفته‌اید این ساکی نفسش از جای گرم بلند می‌شود و مگر از قیمت باتوم خوب خبر ندارد و…

والا منم مثل شما هر روز با دیدن قیمت‌ها دود از کله‌ام بلند می‌شود اما کیفیت نداشتن برخی لوازم کوهنوردی و حتی طبیعت‌گردی می‌تواند به قیمت جان تمام شود.

«عماد تفضلیان» همیشه می‌گوید باکیفیت بخر و یک بار بخر.

او که دوره‌های بقا در طبیعت را تدریس می‌کند دائما از مخاطبانش می‌خواهد که اگر جدی به دنبال کوهنوردی و طبیعت‌گردی هستند به کیفیت برخی لوازم و تجهیزات دقت کنند.

شاهد برای حرفش همین باتوم که زیر فشار دوام نیاورده و صاحبش را در ارتفاع سه هزار متری تنها گذاشته است.

چرا باید برای کوهنوردی خرج کنیم

در سال‌های اخیر قیمت لوازم و تجهیزات کوهنوردی، صخره‌نوری و طبیعت‌گردی بسیار گران شده است و خرید جنس اصل برای بسیاری از کسانی که به کوهنوردی و صخره‌نوردی علاقه دارند دشوار است.

اما بدیهی است که خرید جنس نامرغوب در این ورزش‌ها می‌تواند به قیمت جان آدم تمام بشود.

متاسفانه بازار ایران را جنس‌های چینی اشتغال کرده‌اند. البته در بخش پوشاک برخی برندهای ایرانی شروع به کار کرده‌اند و محصولات خوبی هم وارد بازار کرده‌اند اما کیفیت‌شان هنوز با نمونه‌های خوب خارجی تفاوت دارد.

به نطر می‌رسد به جای خریدن جنس‌های متوسط چینی بهتر است از اجناس باکیفیت داخلی استفاده کنیم. البته نمونه‌های خوب چینی هم در برخی فروشگاه‌ها هست که کیفیت خوب و قیمت بالاتری دارند.

پایان پیام

خروج از نسخه موبایل