هیئت مدیره خانه موسیقی: مجوزهای قانونی به کاغذ پاره‌ای بی‌ارزش مبدل می‌شود

هیئت مدیره خانه موسیقی ایران طی بیانیه‌ای لغو غیرقانونی و بدون علت تعدای از کنسرت‌ها را در تهران محکوم کرد.

متن این بیانیه هیئت مدیره خانه موسیقی به شرح زیر است:

متاسفانه یک بار دیگر همگان شاهد بودیم که یک برنامه موسیقایی که با مشقات فراوان موفق به اخذ مجوزهای متعدد قانونی شده بود از سوی نهادی غیرمسئول و بدون هیچ توضیح قانع کننده‌ای در آستانه برگزاری لغو شد.

سال‌هاست که برخوردهای غیرقانونی و فشارهای ایذایی از سوی ارگان‌ها و نهادهای بی‌اعتنا به دستگاه‌های دولتی روح و روان هنرمندان را می‌آزارد…!

گروه‌ها یا نهادهایی که با اعمال سلیقه و بی‌هیچ ملاحظه‌ای، یکه تاز بی‌قانونی و تشویش اذهان عمومی بوده و به هیچ مرجع و نهادی هم پاسخگو نیستند!

در جایی که اکثر هنرمندان به انحا مختلف و به بهانه‌هایی چون رعایت نکردن آیین‌نامه‌های ارشاد و دیگر سازمان‌های ذی‌ربط و بی‌ربط، با تهمت قانون‌گریزی مورد توبیخ و ممنوع الکاری قرار می‌گیرند یک برنامه که با خون‌دل‌های فراوان از وزارت فرهنگ و ارشاد، اداره اماکن، سالن اجرا، نیروی انتظامی و….مجوز قانونی دریافت کرده است، به چشم بر هم زدنی لغو و کلیه مجوزهای قانونی به کاغذ پاره‌ای بی‌ارزش مبدل می‌شود.

آیا این حرکات و اقدامات در وهله اول وهن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست؟ آیا این گونه اتفاقات تحقیر و تحمیق مردم و مخاطبان فرهیخته حوزه فرهنگ به شمار نمی‌آید؟ آخر تا کی مردم باید شاهد چنین رخدادهای تلخ و سیاه باشند؟

چرا یک بار هم نباید قوه قضائیه و مدعی‌العموم به اینگونه اعمال تضعیف کننده اقتدار دولت و اهانت‌کنندگان به کیان مردم و لطمه‌زنندگان  به ارزش‌های مادی و معنوی آنها واکنش نشان داده و عاملان ضدقانون را مورد بازخواست قرار دهند؟!!

جناب آقای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
حداقل مطالبه هنرمندان و هزاران مخاطبی که با صرف وقت خود مبادرت به تهیه بلیت و حضور در سالن نموده‌اند این است که از تکرار چنین رخدادهای خسارت‌باری ممانعت شود و با شفافیت تمام علت چنین برخوردی را بدانند و نسبت به واکنش وزارت ارشاد به عنوان مرجع صادر کننده مجوز و مسئول اعتبار آن، از اقدامات آن وزارتخانه در این زمینه آگاه شوند.

آیا این خواسته گزافی است؟

پایان پیام

کد خبر : 277290 ساعت خبر : 11:44 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=277290
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات