کتاب سایکو سایبرنتیک جدید؛ علم اصلاح خود و موفقیت

کتاب سایکو سایبرنتیک جدید؛ علم اصلاح خود و موفقیت

سایکو سایبرنتیک یعنی کشف تصور از خود. اینکه چطور ذهنیت موفق برای خودتان بسازید و آن را حفظ کنید.

به گزارش گلونی چه باور کنید یا نه، «تصور از خودتان، آنچه را که می‌توانید و نمی‌توانید انجام دهید، اینکه چه چیزی برای شما ساده یا چه چیزی مشکل است، و حتی نحوه پاسخ سایرین به شما را کنترل می‌کند، درست با همان قطعیت و علمی که یک ترموستات دمای اتاق‌تان را کنترل می‌کند.»

این‌ها را دکتر ماکسول مالتز در کتاب سایکوسایبرنتیک می‌گوید؛ کتابی درباره اصلاح خود و موفقیت.

سایکو به معنی ذهن و سایبرنتیک در زبان یونانی به معنی راننده یا گرداننده است. پس سایکوسایبرنتیک یعنی روشی برای کنترل ذهن. به همین سادگی.

دکتر مالتز اولین محقق و مولفی بود که درک کرد که تصور از خود کنترل کامل بر توانایی فرد در رسیدن یا نرسیدن به هر هدفی را دارد.

او می‌گوید که چه بخواهید وزن کم کنید یا در وزن فعلی بمانید، درآمد فروش‌تان را دو برابر کنید، در میان جمع با اعتمادبه‌نفس سخنرانی کنید، یک داستان معروف بنویسید یا به هر هدف قابل تصور دیگری برسید، راه موفقیت از درون به بیرون است نه از بیرون به درون.

به نظر دکتر مالتز مهم‌ترین کشف روان‌شناسی نوین، کشف تصور از خود است.

و همه اقدامات، احساسات، رفتارها و حتی توانایی‌های شما، همیشه با این تصور از خود سازگارند. به لغت همیشه توجه کنید.

او که هم جراح پلاستیک و هم روان‌شناس بود، می‌خواست به سوالی که در طول جراحی‌هایش مدام با آن مواجه می‌شد، پاسخ دهد.

چراکه پس از انجام جراحی‌های پلاستیکی بی‌شماری که عموما برای رفع ناهنجاری‌های ظاهری افراد بود، او متوجه شد که حتی وقتی ظاهر فیزیکی افراد را اصلاح می‌کرد، زندگی آنها اساساً تغییری نمی‌کرد.

وی با مطرح کردن آنچه که به نام سندرم ثروت نامستحق شناخته می‌شود، می‌گوید که ثروت، موفقیت، قدرت و شهرت به هیچ عنوان بیش از جراحی اصلاح بعضی از نقص‌های ظاهری شخص، تضمین خوشبختی و آرامش نیست.

دکتر مالتز در جایی از کتاب سایکو سایبرنتیک جدید، می‌نویسد: اگر چاقوی جراحی جادو بود، چرا بعضی از افرادی که چهره‌های جدید به دست می‌آوردند، همچنان شخصیت‌های قبلی‌شان را حفظ می‌کردند؟

کتاب سایکوسایبرنتیک برخلاف اسم سخت و عجیب و غریبش، به‌سادگی به ما می‌آموزد که چطور ذهنیت موفق برای خود ایجاد کنیم و آن را حفظ کنیم.

کافی‌ است که از نام کتاب نترسیم و به سراغش برویم؛ دوره‌ها و مفاهیم دکتر ماکسول مالتز الهام‌بخش بیش از سی میلیون نفر بوده است.

کتاب بخوانیم.

معرفی سایر کتاب‌ها را اینجا بخوانید

پایان پیام

نویسنده: سمیه باقری حسن‌کیاده

ایرانی‌ها چه دغدغه‌هایی دارند؟
اینجا را ببینید

کد خبر : 277392 ساعت خبر : 11:01 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=277392
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات