نهمین دوره جایزه دکتر رضا داوری اردکانی

نهمین دوره جایزه دکتر رضا داوری اردکانی

به گزارش گلونی به نقل از مرکز فرهنگی شهر کتاب؛ فراخوان نامزدی برای نهمین دوره دریافت جایزه‌ «دکتر رضا داوری‌ اردکانی» فیلسوف برجسته ایرانی، عضو پیوسته فرهنگستان علوم و استاد ممتاز دانشگاه تهران را اعلام کرد.

این مرکز همه ساله به منظور تقدیر از پژوهش‌های دانشجویان دکتری رشته‌ فلسفه، با مشاوره، هم‌فکری و حمایت معنوی دکتر رضا داوری‌ اردکانی، و با همکاری مؤسسه شهرکتاب و نهادهای علاقه‌مند، آیین اهدای جایزه «دکتر رضا داوری‌ اردکانی» را برگزار می‌کند.

دانشجویان دوره‌ دکتری رشته‌ فلسفه‌ غرب که در سال ۱۴۰۱ از رساله‌ خود دفاع کرده‌اند، می‌توانند فایل پایان‌نامه‌های خود را حداکثر تا پایان شهریور به نشانی الکترونیکی bookcityaward@gmail.com ارسال کنند.

هیئت داوران این جایزه را رضا داوری‌اردکانی، پرویز ضیاء‌شهابی، شهرام پازوکی، سیدحمید طالب‌زاده، سیدمحمدرضا حسینی بهشتی، جواد صافیان و علی‌اصغر مصلح به دبیری علی‌اصغر محمدخانی تشکیل می‌دهند.

مراسم اهدای جایزه پاییز ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

دکتر رضا داوری اردکانی

گفتنی است رضا داوری اردکانی فیلسوف و اندیشمند ایرانی و استاد بازنشسته گروه فلسفه دانشگاه تهران است.

داوری اردکانی، از ابتدای تأسیس فرهنگستان علوم (۱۳۶۸) عضو دائم این فرهنگستان می باشد و همچنین از سال ۱۳۷۷ تا مرداد ۱۴۰۲ ریاست آن نهاد را بر عهده داشت.

او بیش از هفتاد عنوان کتاب در حوزه‌های مختلف اندیشه‌ای منتشر کرده‌ است و از چهره‌های شاخص در حوزه نظریه‌پردازی فرهنگی و اندیشه فلسفی ایران به‌شمار می‌آید.

او همچنین عضو سابق شورای عالی انقلاب فرهنگی و عضو فعلی شورای عالی علمی مرکز دائرةالمعارف بزرگ اسلامی است.

داوری اردکانی از منتخبان جشنواره چهره‌های ماندگار ایران است.

جامی شاعری متفکر و جامع الاطراف

پایان پیام

کد خبر : 279880 ساعت خبر : 1:06 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=279880
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات