فیلم نامه نویسی آلترناتیو؛ قواعد فیلم نامه نویسی را بشکنید

فیلم نامه نویسی آلترناتیو؛ قواعد فیلم نامه نویسی را بشکنید

به گزارش گلونی کتاب فیلم نامه نویسی آلترناتیو با شعار «قواعد فیلم‌نامه نویسی را بیاموزید و بعد با موفقیت آن‌ها را بشکنید!»

در کانال مرکز فرهنگی شهرکتاب درباره این کتاب آمده است:

«قواعد فیلم‌نامه نویسی را بیاموزید و بعد با موفقیت آن‌ها را بشکنید!»

این یک شعار ساده نیست. این حاصل کار بیست و چند ساله‌ای سه مدرس سینما است که از انواع فیلم‌هایی قالبی هالیوودی خسته شدند.

مثلاً همین ساختار سه پرده‌ای که همه‌جا آموزشش می‌دهند. شما در این کتاب بر خلاف سایر کتاب‌های فیلم‌نامه نویسی مشابه که بازار از آن‌ها اشباع است، راهی منحصربه‌فرد برای به چالش کشیدن خودتان و رهایی از نویسندگی‌ فرمول‌‌وار و طوطی‌وار و خسته کننده‌ است.

شما می‌توانید قواعد داستان نویسی را بر هم بزنید و این کتاب شجاعت چنین کاری را به شما می‌دهند.

کتاب جزو معدود کتاب‌هایی است که راهکارهای آلترناتیوی به شما فرای ساختار سه پرده‌ای داستان‌سرایی سنتی پیشنهاد می‌کند و فرای مشق‌های عادی «چطور یک داستان‌ روایت کنید» معلمان عمومی می‌رود.

شما می‌آموزید که چطور قواعد مرسوم را کنار بگذارید تا بتوانید داستان‌هایی اصیل و هیجان انگیز از خودتان بسازید. این کتاب بی‌شمار مثال از سینمای معاصر و کلاسیک برای رساندن منظور خود می‌زند.

فراموش نمی‌کنیم که ساختار سه پرده‌ای یک قرن حاکمیت داشت! برخلاف سایر کتاب‌ها که سعی همان ساختار را به شما اجبار کنند این کتاب شما را از تمام این اجبارها می‌رهاند و قواعد متفاوتی برای نوشتن شخصیت‌‌ها، دیالوگ‌ها، ساختار، مواجه شدن شما با ژانرهای مختلف و لحن و صدای نوشتن در نظر می‌گیرد.

یافتن استراتژی‌هایی برای نوشتن سریال یکی دیگر از نکات خاص این کتاب است.

شاید اگر بخواهیم کتاب را به‌صورت خلاصه معرفی کنیم باید بگوییم اگر می‌خواهید همچون مکانیکی باشید با شنیدن صدای ماشین از دور می‌تواند تشخیص دهد ماشین چه ایراداتی دارد، این کتاب برای درک شما از صداهای مختلف فیلمنامه که از پس تصاویر به شما می‌رسد، بهترین است.

این کتاب، گوش و چشم شما را برای تماشای «آلترناتیو» یک اثر آماده می‌کند.

برای تهیه کتاب بر روی لینک کلیک کند

معرفی سایر کتاب‌ها را اینجا بخوانید

پایان پیام

کد خبر : 279905 ساعت خبر : 10:58 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=279905
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات