نگاهی به کتاب تئاتر زنده: تاریخ تئاتر مدرن

نگاهی به کتاب تئاتر زنده: تاریخ تئاتر مدرن

به گزارش گلونی کتاب تئاتر زنده با طرح زندگینامه افراد در فصول مختلف این کتاب، ریشه‌ها و کسانی که جریان‌های تئاتر نوین را رقم زده‌اند توضیح داده می‌شود و این امر با ادبیاتی داستان‌گونه شرح داده ‌می‌شود که به‌یاد ماندنی‌تر است.

در کانال مرکز فرهنگی شهرکتاب درباره این کتاب آمده است:

«نشر قطره منتشرکرد:

تئاتر زنده: تاریخ تئاتر مدرن به‌صورتی کلاسه‌بندی شده تنوع نمایش‌های جهان، از اواخر قرن نوزدهم میلادی تا به امروز، را با دقت و هیجان به‌صورتی بیان می‌کند که تاریخ‌نگاری نوین این روزها خواستار آن است و فراتر از صرف ذکر وقایع پیش می‌رود و موقعیت انسانی را با نگاه به تاریخ نمایش تفسیر می‌کند.

با طرح زندگینامه افراد در فصول مختلف این کتاب، ریشه‌ها و کسانی که جریان‌های تئاتر نوین را رقم زده‌اند توضیح داده می‌شود و این امر با ادبیاتی داستان‌گونه شرح داده ‌می‌شود که به‌یاد ماندنی‌تر است.

باوجود اینکه تحولات تئاتری در جغرافیای جهان هستی با توجه به فرهنگ زمان و مکانْ بافتی با نقش و نگار ویژه آفریده‌اند،

نویسندگان این کتاب از طریق مطرح کردن بحث‌های پژوهشگران و مورخان بر پویایی و ارتباط تنگاتنگ این هنر متعالی تکیه کرده‌اند و شاهد هستیم که چگونه جنبش‌های هنر نمایش از کشوری بر کشور دیگر، قاره‌ای بر قاره دیگر و از دورانی بر دوران دیگر تأثیر گذاشته‌اند و چگونه با توجه به نیاز روزْ سنت‌های تئاتری را زنده نگه داشته‌اند یا احیا کرده‌اند.»

گفتنی است ادوین ویلسون نویسنده کتاب تئاتر زنده، منتقد تئاتر وال استریت ژورنال از سال ۱۹۷۲ تا ۱۹۹۴ بود.

نویسنده یا نویسنده مشترک چندین کتاب درسی پرکاربرد در مورد تئاتر به همراه آلوین گلدفارب، او سی سال در کالج هانتر و مرکز فارغ التحصیلان CUNY تدریس کرد.

او رئیس حلقه منتقدان درام نیویورک و صندوق توسعه تئاتر، رئیس هیئت داوران درام جایزه پولیتزر و یکی از اعضای هیئت مدیره جایزه سوزان اسمیت بلکبرن و صندوق جان گلدن بوده است.

او همچنین رمانی به نام قتل‌های حامی نوشته است.

برای تهیه کتاب بر روی لینک کلیک کند

معرفی سایر کتاب‌ها را اینجا بخوانید

پایان پیام

کد خبر : 279962 ساعت خبر : 11:31 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=279962
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات