شماره بیست و چهارم دوره جدید مجله تجربه منتشر شد

شماره بیست و چهارم دوره جدید مجله تجربه منتشر شد

به گزارش گلونی شماره بیست و چهارم دوره جدید مجله «تجربه» منتشر شد.

در این شماره می‌خوانید:

سینمای ایران: صفحاتی درباره و به یاد داریوش مهرجویی کارگردان شهیر سینمای ایران با آثار و گفتاری از نیکی کریمی، گلاره عباسی، سیف‌الله صمدیان، سحر عصرآزاد، سوگنامه‌ای بر قتل داریوش مهرجویی و وحیده محمدی‌فر به قلم سعید برآبادی، گزارش میدانی خبرنگار تجربه از خانه آقای کارگردان در فردای قتل، مروری بر رمان‌ها، متون فلسفی و ترجمه‌های داریوش مهرجویی به قلم میلاد حسینی به همراه گفت‌وگویی منتشر نشده با داریوش مهرجویی درباره‌ فردوس کاویانی از کوروش تقی‌زاده/ گفت‌وگوی حسین عصاران با عباس بهارلو به مناسبت انتشار کتاب «گزارش سانسور یک فیلم؛ جنوب شهر غفاری»/ نقدی به فیلم «باربی» به قلم رومینا روشن‌بین/ یادداشتی درباره سینمای سرگئی آیزنشتاین/ نقدی بر مجموعه «حیثیت گمشده»به قلم مازیار معاونی/ یادداشتی درباره میراث متفاوت ابراهیم گلستان به قلم امیرابراهیم جلالیان.

ادبیات: پرونده‌ای درباره محمد محمدعلی، نویسنده معاصر با آثار و گفتاری از جمال میرصادقی، قباد آذرآیین، غلام‌رضا منجزی، احمد ابو‌الفتحی، محس فرجی، مریم طباطبایی‌ها، هادی تقی‌زاده، پویه صمیمی، و بیتا ناصر/ مرور کتاب‌های روزِ حوزه ادبیات.

چهره ماه: پرونده‌ای به یاد شاپور جورکش، شاعر، منتقد و مترجم معاصر با آثار و گفتاری از مسعود توفان، شاهرخ تندروصالح، شهرام کریمی، ایرج خواجه‌پور، آرمان میرزانژاد، فرزاد منفرد، شهربانو بهجت، حسین جورکش، علی جورکش، پری جورکش، آزاده عرفان، روناک عرفان و مژگان عرفان.

گفت‌وگوی ویژه: گفت‌وگوی منتشر نشده تجربه با محمود زند مقدم، پژوهش‌گر و خالق مجموعه هفت‌جلدی «حکایت بلوچ» به قلم ساناز سیداصفهانی.

کتاب‌خانه: گفت‌و‌گو با بنفشه فریس‌آبادی، مترجم، شاعر و نقاش/ معرفی پادکست‌ها و کتاب‌فروشی‌های مهمِ ایران وکتاب‌خانه‌های مهم جهان/ گفت‌وگو با شهرزاد شهرجردی، نویسنده کتاب‌کودک و نوجوان/ نقد و بررسی کتاب‌های روز فلسفه، جامعه‌شناسی و…

تئاتر: پرونده‌‌‌ای به یاد آتیلا پسیانی، با آثار و گفتاری از یوسف باپیری، هوتن شکیبا، محمدرضا هنرمند، شهرام کرمی، پگاه طبسی‌نژاد، امید طاهری، محمدحسن خدایی، امید خاک‌پورنیا، صدالدین زاهد و بابک احمدی به همراه مرور پنج دهه حضور آتیلا پسیانی روی صحنه به قلم احسان زیورعالم.

مطالعات ایرانی: صفحاتی درباره کتابخانه مجلس در یکصدمین سالروز تأسیس آن با آثار و گفتاری از علی ططری، سیدعلی آل‌داوود، احسان‌الله شکراللهی، مجید جلیسه، جمشید کیانفر و…/ گفت‌وگوی مجید بجنوردی با رامین نفیسی، فرزند استاد سعید نفیسی درباره خانه و یادگارهای او/ خاطره‌بازی با تبریز به قلم الهام احمدپور/ زبان انقلاب: شعارهای اعتراضی و آهنگ‌های تبلیغاتی (ویژه کشور اردن) به قلم نیما خرم‌روز/ وارثان زعفران و نمک به قلم علی اتحاد.

عمق میدان: صفحاتِ تازه تجربه در معرفی و نمایشِ آثارِ عکاسان صاحب‌نامِ جهان با مقدمه‌ای از مهدی حسنی و یادداشتی به قلم کاوه کرمی.

به همراهِ چند شعر اختصاصی از سیدعلی صالحی در مذمت جنگ و یادداشت‌هایی از فرشین کاظمی‌نیا، شیوا شکوری، مهدی استعدادی‌شاد، کاوه فرهادی، بردیا سرشار و تایپوشهر به نگاه و قلمِ مرتضی آکوچکیان.

مدیر مسئول تجربه کتایون بناساز است و پژمان موسوی سردبیری آن را بر عهده دارد. سما بابایی هم دبیر تحریریه «تجربه» است. ناشر تجربه، «فرهنگان» است. عکس روی جلد هم از ساتیار امامی است.

اخبار رسانه را از این لینک بخوانید

پایان پیام

کد خبر : 280717 ساعت خبر : 0:44 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=280717
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات