این حرف ها را سازمان محیط‌ زیست نباید بزند

این حرف ها را سازمان محیط‌ زیست نباید بزند

به گزارش گلونی بیکاری بدجور بیداد می‌کند. بیکاری آن‌قدر فراگیر شده که حتی مسئولان را هم گرفتار گرده است.

اگر مسئولان بیکار نبودند که در کار ما طنزپردازان دخالت نمی‌کردند. اگر مسئولان طبق معمول به کار خودشان می‌رسیدند، ما طنزپردازان سوژه‌های خوبی برای نوشتن داشتیم اما مشکل از جایی شروع می‌شود که مسئولان کار طنزپردازان را هم انجام می‌دهند.

یعنی حرف‌هایی می‌زنند یا کارهایی می‌کنند که مصداق بارز طنز و طنزپردازی است. طوری که طنزپرداز بیچاره نمی‌تواند چیزی به آن اضافه کند!

مثلاً معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان محیط زیست گفته است که باغ‌وحش‌ها باید مطابق با استانداردهای روز دنیا باشند اما متأسفانه برخی اوقات می‌بینیم که باغ‌وحش‌های کشور رها شده‌اند.

لذا سازمان حفاظت محیط‌زیست به عنوان دستگاه ناظر بر باغ‌وحش باید تمام ارکان آن‌ها از جمله ورودی و خروجی گونه‌ها، بیماری‌های احتمالی، کیفیت غذادهی، محل قرارگیری، وضعیت محل زندگی و حتی بر بحث گردشگری نظارت کند.

نمی‌دانیم خود جناب معاون این‌طوری جمله‌بندی کرده یا کسی که خبر را نوشته، اما این را می‌دانیم که این حرف‌ها را متخصص حیات‌وحش، فعال محیط‌زیست و منِ طنزپرداز باید بزنم و سازمان محیط‌ زیست باید به آن‌ها عمل کند! نه اینکه رییس سازمان گوشه‌ای بنشیند و این حرف‌ها را بزند.

یا در ادامه گفته‌اند که اگر قرار است بعضی روستاها در مناطق حفاظت‌شده قرار بگیرند، ما باید با مردم این روستا صحبت کنیم و به آنان بگوییم که برایشان معیشت جایگزین در نظر داریم، به توسعه جمعیت آنان و توسعه روستا اهمیت می‌دهیم.

برادر بزرگوار! گفت‌وگو همیشه خوب است و خوشحالیم که می‌خواهید با مردم روستا صحبت کنید اما بهتر است معیشت جایگزینی را که در نظر دارید برایشان فراهم کنید و در واقعیت نشان دهید که به توسعه روستا اهمیت می‌دهید.

وقتی می‌گویید «ما باید منطبق با شرایط روز دنیا و کشور اقداماتی انجام دهیم که مردم با مجموعه ما دوست شوند چرا که مردم صاحبان اصلی محیط‌زیست هستند» ما از حرف‌های شما لذت می‌بریم اما اگر به قشنگ حرف زدن باشد، باور کنید ما بلدیم قشنگ‌تر از شما حرف بزنیم.

اما فرق ما و شما در این است که شما مسئول هستید و قدرت اجرایی دارید؛ درواقع باید قدرت اجرایی داشته باشید!

جهان به دنبال بهره وری است ما به دنبال فتوکپی

مراقب برگ‌هایتان باشید!

پایان پیام

نویسنده: روح‌الله احمدی

کد خبر : 281057 ساعت خبر : 11:25 ق.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=281057
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات