مراقب برگ‌هایتان باشید!

مراقب برگ‌هایتان باشید!

به گزارش گلونی درست است که با رسیدن فصل پاییز درختان خزان می‌کنند و برگ‌هایشان می‌ریزد اما همه می‌دانیم که انسان‌ها با درختان فرق دارند. مثلاً انسان‌ها گاهی با خواندن اخبار دچار برگ‌ریزان می‌شوند؛ حالا چه پاییز باشد، چه نباشد! اصلاً چرا راه دور برویم؛ همین خود من!

من دو خبر را با فاصله چند ساعت از یکدیگر خواندم و تمام؛ طوری خزان کردم که علاوه بر برگ‌هایم، شاخه‌هایم هم ریخت. خبر اول می‌گفت که بیشتر از ۱۲ هزار درخت در بوستان‌های جنگلی چیتگر، سرخه حصار و لویزان خشک شده‌اند. بله درست شنیدید، بیشتر از دوازده هزار درخت!

یکی از اعضاء شورای شهر تهران این خبر نگران‌کننده را داد و گفت که کاهش بارندگی، تغییر اقلیم، شیوع آفت سوسک پوست‌خوار و عدم وجود منابع پایدار منجر به خشک شدن این درختان شده است. آمار تعداد درختان خشک‌شده از کجا آمده است؟ از اداره کل منابع طبیعی تهران.

پس خلاصه خبر اول این بود که ۱۲ هزار درخت در تهران خشک شده که یکی از دلایل اصلی آن عدم وجود منابع پایدار است. آمار را هم اداره کل منابع طبیعی تهران ارائه کرده. اما خبر دوم! خبر دوم به‌تنهایی هم عجیب است اما اگر آن را بلافاصله بعد از خبر اول بخوانید، مغزتان رگ‌به‌رگ می‌شود و به برگ‌ریزان شدیدی دچار می‌شوید.

 در خبر دوم، معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفته که قرار است ۱۰ بوستان روستایی در استان تهران احداث شود! این نکته را هم گفت که این کار تاثیر چندانی روی سرانه فضای سبز تهران ندارد و بوستان‌های روستایی به این دلیل ساخته می‌شوند که اقدامی ارزشمند و تاثیرگذار باشند، چراکه مردم به اهمیت فضای سبز و جنگل پی می‌برند و مشارکت را تمرین کنند.

من دیگر توان ادامه دادن ندارم و شما را با این دو خبر و تعابیری مثل کاهش بارندگی، تغییر اقلیم، شیوع آفت و عدم وجود منابع پایدار تنها می‌گذارم. مراقب برگ‌هایتان باشید!

پایان پیام

نویسنده: روح‌الله احمدی

نیمی از جنگل‌های لرستان دچار پدیده‌ خشکیدگی شده‌اند

کد خبر : 280948 ساعت خبر : 1:29 ب.ظ

لینک کوتاه مطلب : https://golvani.ir/?p=280948
اشتراک در نظرات
اطلاع از
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش تمام نظرات